Як прописати новонароджену дитину, якщо її батьки зареєстровані на тимчасово окупованій території

Джерело:  vchasnoua.com  /  12:07, 26 Листопада 2022

Зареєструвати малюка можна за адресою лише батька чи лише матері, якщо один із них прописаний на підконтрольній території. Ще одним варіантом є "Дія"

Після народження дитини, згідно з Законом батьки мусять прописати дитину протягом 3 місяців з дня народження дитини у певній квартирі/будинку.

Відтак, якщо ви зареєстровані на тимчасово окупованій території і вам потрібно десь прописати дитину, слідкуйте за інструкцією.

До 10 років місцем проживання дитини є місце, де зареєстровані її батьки, усиновлювачі чи опікуни. Відтак, прописати її можна лише за адресою батька або матері, якщо один із них зареєстрований на тимчасово окупованій території, а інший – на підконтрольній Україні. Для виконання такої процедури не потрібна згода власника чи інших осіб, які проживають у такому житлі.

Попри те, якщо обоє батьків зареєстровані на тимчасово окупованій території, прописати новонароджену дитину разом із ними не вдасться. Напротивагу цьому, є змога задекларувати своє нове місце проживання без зняття з реєстрації попереднього. І вже після цього прописати дитину.

Зробити це можна в "Дії" в електронному вигляді. Однак інформація про це мусить бути розміщена у Реєстрі нерухомості, а майно не має перебувати в іпотеці або довірчій власності.

Вгору