Як переселенцям отримати міжнародну грошову допомогу? ІНСТРУКЦІЇ

Джерело:  vchasnoua.com  /  08:08, 13 Травня 2022

Окрім державної допомоги, внутрішньо переміщені особи можуть отримати міжнародну цільову грошову підтримку, що реалізується спільно з Урядом України

Як повідомляє Мінреінтеграції, таку допомогу ВПО можуть отримати від:

Місія Міжнародного Комітету Червоного Хреста в Україні спільно з Товариством Червоного Хреста України

Фінансова допомога складає 2 500 грн на особу. З додатковими заявами звертатися не треба — виплати нараховуватимуться разом із державною допомогою. Пріоритет надається особам, переміщеним із громад, які постраждали від бойових дій. Деталі: surl. li/byyrt.

Програма від ЮНІСЕФ «Спільно»

Передбачає, що сім'ї, незалежно від наявності реєстрації як ВПО, можуть отримати тримісячну грошову підтримку в розмірі 2200 грн на особу (але не більше 5 осіб у родині), у разі якщо вони:

  • мають троє і більше дітей до 18 років, з яких принаймні одна дитина не досягла двох років;
  • мають двоє і більше дітей до 18 років, з яких принаймні одна дитина з інвалідністю.

Щоб отримати допомогу, необхідно заповнити анкету на сайті register.unicef.org/ та надіслати її, дотримуючись інструкцій. Деталі: surl. li/byyru.

Агентство ООН у справах біженців

Сума допомоги становить 2220 грн на кожного члена родини. Допомога надаватиметься протягом трьох місяців. Надається особам, які перемістилися до таких областей: Вінницька, Дніпропетровська, Закарпатська, Львівська, Тернопільська, Хмельницька, Чернівецька, Івано-Франківська області, Полтавська та Черкаська області. Виплати здійснюються через відділення Укрпошти. Деталі: surl.li/byyrw.

Всесвітня продовольча програма ООН

Допомога надається переселенцям, які проживають у Рівненській та Вінницькій областях. Розмір допомоги становить 2200 грн на особу, а максимальний обсяг допомоги на одну родину становить 6600 грн. Допомога надається атоматично усім особам, які у вказаних регіонах зареєстровані як ВПО та подали документи на отримання допомоги на проживання. Деталі: surl.li/byysw.

Міжнародна організація з міграції (МОМ)

Сума виплати — 2200 грн на особу. Наразі проєкт реалізовується лише на Закарпатті та на Вінниччині. Для отримання допомоги особа має зареєструватися як ВПО в органах соцзахисту чи ЦНАПі. Деталі: surl.li/byyry.

Норвезька рада у справах біженців (NRC)

Наразі реєстрація проходить лише за допомогою чат-боту у WhatsApp. Для реєстрації необхідно завантажити месенджер WhatsApp на свій смартфон, додати до ваших контактів номер 0 800 609 844 та відправити на нього повідомлення з текстом «NRC». Деталі: https://www.facebook.com/ua.nrc.no/posts/1629664447399685.

Отримати фінансову допомогу в розмірі 2220 грн на особу в місяць можна тільки від однієї з організацій, яка реалізує програму ООН. Це один і той самий вид допомоги, який здійснюють різні агенції, перелік яких не є вичерпним.Вгору