Як отримати статус малозабезпеченої сім'ї: що потрібно робити і який розмір допомоги?

Источник:  apostrophe.ua  /  12:36, 7 Сентября 2021

Хто може розраховувати на допомогу від держави, і як можна отримати статус малозабезпеченої сім'ї

В Україні статус малозабезпеченої сім'ї отримують багатодітні сім'ї, сім'ї, в яких є діти з інвалідністю та матері-одиночки. Такий статус передбачає певні соціальні виплати.

"Апостроф" розповідає про те, хто може розраховувати на допомогу від держави, і як можна отримати статус малозабезпеченої сім'ї.

Малозабезпечена сім'я - це сім'я, в якій загальний дохід не покриває прожитковий мінімум, необхідний для всіх членів сім'ї. У таких сім'ях немає транспортних засобів, дачних ділянок або ж величезних будинків. Обов'язкова умова для отримання статусу - за останні шість місяців члени сім'ї не повинні здійснювати покупки на суму понад 50 тисяч гривень.

Для отримання статусу ви повинні звернутися в управління праці та соціального захисту за місцем реєстрації. Є можливість подати документи і через онлайн-сервіс iGov.

Розмір державної допомоги визначається як різниця між прожитковим мінімумом для всієї сім'ї та її середньомісячним доходом, при цьому сума допомоги не може перевищувати 75% від прожиткового мінімуму для сім'ї.

У 2021 році для працездатних осіб сума встановлена на рівні 832,65 гривні (з грудня 868,35 гривні), а для осіб, які втратили працездатність - 1854 гривні (з грудня - 1934 гривень).

Допомога на дитину з малозабезпеченої сім'ї:

До 6 років - 2616,90 (з грудня 2730 гривень)

Від 6 до 18 років - 3263 гривні (з грудня 3403,40 гривень)

Від 18 до 23 років (якщо дитина навчається) - 3092,70 гривень (з грудня 3225,30 гривні)

Щоб отримати статус малозабезпеченої сім'ї, вам потрібно написати заяву і пред'явити довідку про склад сім'ї. При вас повинен бути паспорт і код (всіх членів сім'ї), свідоцтва про народження дітей, декларація про доходи та майно, довідка про дохід кожного члена сім'ї та довідка зі школи, де вчаться діти.

Варто зазначити, що виплата діє півроку, після чого потрібно знову писати заяву і надавати документи.

Наверх