Як мають вручати повістки за новим законом: роз’яснення

Джерело:  bigkyiv.com.ua  /  11:49, 12 Квітня 2024

Депутати Верховної Ради ухвалили в цілому закон про мобілізацію. Тож тепер варто розібратися, як саме чоловікам вручатимуть повістки

Просто так дати на вулиці папірець людині ніхто не має права. У повістці обов’язково мають бути вказані мета виклику, місце та час явки військовозобов’язаного до Територіального центру комплектування.

Кожен, кому вручають повістку, може вимагати від представників ТЦК назвати їхні прізвища, посаду та показати посвідчення. Ця вимога має бути виконана.

Також можна буде проводити фото- та відеофіксацію перевірки документів та вручення повістки, але ці правки наберуть чинності через три місяці після публікації закону.

Якщо повістку вручили, військовозобов’язаний може пропустити візит до ТЦК тільки з поважних причин, які мають бути підтверджені документально.

Прийти до ТЦК може завадити хвороба, смерть близького родича, стихійне лихо або черговий обстріл. Звичайно, довідку про непередбачувані обставини ніхто надати не зможе, тож представники ТЦК самостійно вирішуватимуть, наскільки причина пропуску візиту була поважною.

Якщо людина вчасно не може прийти до територіального центру комплектування, вона має не пізніше як за три доби після вказаних у повістці дати й часу зв’язатися з ТЦК та повідомити про обставини неявки. Протягом тижня візит все ж має відбутися.

Нагадаємо, 11 квітня за законопроєкт віддали голоси 283 депутати. Тепер його має підписати голова ВР, потім документ направлять на розгляд президенту.

Вгору