Які "доступні ліки" можна отримати повністю безкоштовно: список МОЗ України

Джерело:  health.apostrophe.ua  /  17:11, 6 Березня 2023

Міністерство охорони здоров'я на своєму сайті сповістило, що наразі до програми входить 405 лікарських препаратів, а також 72 препарати інсуліну та 9 комбінованих засобів

У 2023 році в Україні продовжує діяти програма "Доступні ліки", з якою українці за наявності рецепту можуть отримати в аптеках ліки безоплатно або з невеликою доплатою.

Міністерство охорони здоров'я на своєму сайті сповістило, що наразі до програми входить 405 лікарських препаратів, а також 72 препарати інсуліну та 9 комбінованих засобів. Повний їх список доступний за посиланням: Реєстр лікарських засобів, що підлягають реімбурсації.

Фото: https://t.me/mozofficial

В таблиці є 16 стовпців. Назву діючої речовини та торгову назву ліки можна переглянути у стовпцях 2 і 3. У стовпці 16 зазначено суму доплати за препарат. Отже, якщо вона становить 0,00 грн., ліки в аптеці можна отримати безкоштовно.

Зараз у цьому списку знаходяться такі популярні препарати, як амлодипін, ацетилсаліцилова кислота, беклометазон, бісопролол, галоперидол, еналаприл, карбамазепін, карведилол, клопідогрель, метформін, нітрогліцерин та інші.

Нагадаємо, що електронний чи паперовий рецепт на "Доступні ліки" можна отримати у будь-якого лікаря, який надає первинну медичну допомогу. Підписувати для цього декларацію необов'язково.

Безкоштовні ліки можна отримати лише в аптеках, які беруть участь у програмі "Доступні ліки". Як правило, такі аптеки на вході або касі мають відповідну позначку. Відмовити пацієнтові з рецептом можуть лише у тому випадку, якщо в аптеці тимчасово відсутній лікарський препарат.

Вгору