Як буде працювати “Український кешбек” від держави?

Джерело:  bigkyiv.com.ua  /  16:31, 20 Червня 2024

Дізнайтеся, як буде працювати нова державна програма “Український кешбек”. Усі подробиці про механізми, умови та вигоди участі

Як працюватиме державна програма “Український кешбек”?

В умовах сучасного розвитку економіки, держава постійно шукає нові способи стимулювання фінансової активності громадян. Однією з таких ініціатив є програма “Український кешбек”, яка має на меті заохочувати українців до більш активного використання банківських послуг та сприяти розвитку безготівкових розрахунків. Введення цієї програми, яка вже отримала широку підтримку серед населення та експертів, обіцяє значно змінити фінансову культуру країни.

Зокрема, “Український кешбек” передбачає низку переваг для користувачів, таких як повернення частини витрачених коштів на карткові рахунки. Більше інформації про умови програми та її особливості можна знайти на спеціалізованих фінансових ресурсах, таких як MixFin, де розглядаються деталі та можливості участі. У цій статті ми розглянемо основні положення програми “Український кешбек”, дізнаємося, як вона працюватиме та коли розпочнеться її дія.

Що таке “Український кешбек”?

Український кешбек — це нова державна програма, метою якої є стимулювання споживання української продукції шляхом виплати кешбеку покупцям. Ідея полягає в тому, щоб за кожну покупку вітчизняних товарів, покупець отримував певний відсоток коштів назад у вигляді кешбеку. Ці кошти будуть нараховуватися на спеціальну картку, якою можна буде розрахуватися лише за українські товари.

Програму анонсував президент Володимир Зеленський 26 лютого. Деталі програми обіцяли опублікувати до кінця березня, але розробка ефективного механізму зайняла більше часу, ніж очікувалося. Над програмою працюють Міністерство економіки, Міністерство цифрової трансформації, monobank, представники ритейлу, Київська школа економіки, Mastercard, BRDO, Gradus Research та іноземні фахівці.

Попри затримки, наразі вже відомі ключові умови та механізми, які будуть лежати в основі програми “Український кешбек”.

Як працюватиме “Український кешбек”?

Програма “Український кешбек” передбачає залучення п’яти основних учасників: продавець, виробник, банк, державна платформа на основі “Дії” та покупець. Кожен з них має свою роль у цьому процесі.

 • Продавці — це переважно великі ритейл-мережі та магазини, що відповідають державним вимогам. Вони повинні працювати за загальною системою оподаткування та фіскалізувати свої операції, тобто видавати покупцям чеки, які будуть щоденно передаватися в “Дію”.
 • Банк — відповідатиме за передачу інформації про транзакції в “Дію”. Ця інформація включатиме дані про особу, яка здійснила покупку, для ідентифікації покупця, якому буде виплачено кешбек.
 • Виробники українських товарів — повинні зареєструватися в програмі та надавати інформацію про свої товари, включаючи штрих-коди, які будуть використовуватися для ідентифікації товарів у фіскальних чеках.
 • “Дія” — займатиметься перевіркою та верифікацією даних. Вона звірятиме дані з чеків та інформацію з банків для підтвердження покупок українських товарів, а також визначатиме суму кешбеку, яку необхідно виплатити покупцю.
 • Покупець — для отримання кешбеку повинен зареєструватися в “Дії”, прив’язати свою банківську картку та надати дозвіл на перегляд всіх транзакцій з неї. Покупець отримає кешбек на спеціальну віртуальну картку, схожу на “єПідтримку” чи “єВідновлення”. Кошти надходитимуть раз на місяць, але не раніше ніж через 14 днів після покупки.
 • Програма передбачає, що кешбек буде нараховуватися лише за українські товари, які визначаються за штрих-кодом, починаючи з “482”. Розмір кешбеку не перевищуватиме 10% від вартості товару, а максимальна сума, яку можна отримати за місяць, становитиме 3 тис. грн.

  Щоб уникнути накопичення коштів на картці без витрат, якщо протягом трьох місяців покупець не використає отриманий кешбек, сума згорить.

  Коли буде працювати “Український кешбек”?

  Для запуску програми “Український кешбек” не потрібно ухвалювати спеціальний закон. Кабінет міністрів запустить її шляхом ухвалення відповідної постанови. Попередньо, українці зможуть почати отримувати кешбек з 1 липня 2024 року.

  Важливо зазначити, що кешбек не буде оподатковуватися, але для цього Верховній Раді необхідно буде внести зміни до Податкового кодексу, звільнивши ці операції від ПДФО.

  Програма кешбеку не є безстроковою. Її подальша дія у 2025 році залежатиме від результатів першого року реалізації та наявності коштів у державному бюджеті. Уряд ухвалить рішення про продовження програми залежно від досягнутих результатів і фінансової ситуації в країні. Якщо уряд вирішить продовжити програму, її мають включити до бюджету на 2025 рік, який Кабмін повинен зареєструвати в парламенті до 15 вересня 2024 року.

  Вгору