Ховати – так із музикою. Усіх

Джерело:  war.obozrevatel.com  /  17:14, 20 Листопада 2023

"Зачищені" після попередньої насильницької мобілізації території так званих "ДНР" та "ЛНР" відчувають нестачу робочих рук навіть серед комунальників. Проте сьогодні окупанти, як стверджують джерела, вже готуються до нового витку облав і збираються обмежити виїзд місцевих чоловіків на територію Росії

"Обіцяли не чіпати своїх, але обдурили": російські загарбники готують облави на окупованій території

Небажання Кремля оголошувати нову хвилю мобілізації для війни в Україні не стало на заваді набору гарматного м'яса – його й не припиняли. Ось тільки тепер в окопи готуються відправити і новоявлених "громадян" – мешканців окупованої частини України з російськими паспортами. І це на тлі обіцянок, що на фронт вони точно не потраплять. Вийшло ж за класикою: обіцяти не означає одружитися, ось тільки зараз на кону найцінніше – життя.

Що зараз відбувається в окупації – читайте у матеріалі OBOZ.UA

Донецький досвід: квиток в один кінець

У 2022 році окупована частина Донецької та Луганської областей зіткнулася з тим, що дуже швидко прозвали "могилізацією". Тоді окупаційні патрулі в прямому розумінні хапали на вулицях чоловіків, кидали їх до автобуса та відвозили до військкомату.

"Про якусь законність чи незаконність того, що відбувається в нашій резервації, говорити просто смішно. Хапали на вулицях навіть першокурсників-медиків. Їм та іншим "новобранцям" давали хіба що камуфляж і в кращому разі "мосінку" і відправляли на фронт", – розповів співрозмовник OBOZ.UA в окупованому Донецьку.

Чоловік тоді мешкав у районі "Золотого кільця". Тут на перетині великих доріг окупанти щодня влаштовували облави. Така практика стала настільки масовою, що зрештою місцеві жителі (чоловіки) практично зникли з вулиць Донецька.

мобілізація Донецьк

Але облави стали проходити й у багатоповерхівках. Наприклад, в одній із висоток мікрорайону Мирний двоє окупантів заблокували двері до під'їзду, а їхні спільники розпочали поквартирний обхід у стилі маски-шоу. "Не можна було не відчинити двері – їх просто вибивали. Ось так у нас і забирали в "армію", – розповів донеччанин.

Такі облави та насильницька мобілізація на окупованій частині Донбасу фактично стали квитком в один кінець. Хто не зміг сховатися та уникнути відправлення на фронт, той практично гарантовано повертався додому вже у труні. Якщо, звісно, було що повертати.

"Похорони проходили щодня, а то й десятками на день. До нашого будинку одного разу привезли тіла з Херсонської області – воювати туди теж відправляли донеччан. Напевно, росіяни розраховували на їхню мотивацію, раз ті стільки років прожили в окупації. Але не склалося", – поділився донеччанин.

Все йде за планом

Саме описаного "донецького досвіду" щодо насильницької мобілізації сьогодні побоюються мешканці окупованої частини Запорізької та Херсонської областей. Але в тому, що відбувається сьогодні, хоча і багато схожого, але все ж таки є і відмінності.

На "свіжоприєднаних" територіях російські окупанти діють таким шляхом: спочатку змушують отримувати російські паспорти, потім вручають повістки нібито тільки для постановки на військовий облік, але насправді в такий спосіб готують мобілізаційний ресурс. Не оголошуючи про це.

"Обіцяли не чіпати своїх, але обдурили": російські загарбники готують облави на окупованій території

"Знайомі, які чекали на Росію і серед перших добровільно отримали громадянство РФ, тепер плачуться, що їхніх двох синів готуються забрати в армію. Причому їхній кум військком їм прямим текстом сказав, що йдеться не просто про строкову службу. Тож тепер сльози: як же так – обіцяли не чіпати своїх, але обдурили", – поділилася мешканка Мелітополя.

Як розповів співрозмовник OBOZ.UA у розвідці, ще один прийом російських окупантів для "тихої могилізації" – оголосити "навчання", яких насправді немає. "Кандидатам на гарматне м'ясо дзвонять, запрошують з'явитися у військкомат нібито для участі в навчаннях, а насправді за кілька днів відправляють на передову. Така практика зараз дуже поширена на окупованій частині Донбасу", – поділився офіцер.

"Обіцяли не чіпати своїх, але обдурили": російські загарбники готують облави на окупованій території

"Зачищені" після попередньої насильницької мобілізації території так званих "ДНР" та "ЛНР" відчувають нестачу робочих рук навіть серед комунальників, на шиномонтажі тощо. Проте сьогодні окупанти, як стверджують джерела, вже готуються до нового витку облав і збираються обмежити виїзд місцевих чоловіків на територію Росії. Ховати – так із музикою. Усіх.

Вгору