ГУР МО застерігає перед новим витком ворожих ІПСО та закликає до єдності українського суспільства

Джерело:  vechirniy.kyiv.ua  /  09:12, 11 Травня 2024

Зрив мобілізації, політичні провокації та загострення на Харківщині: головні удари ворожої пропаганди проти України

Разом із загостренням на фронті противник посилює зусилля з дестабілізації та організації розколу в українському суспільстві.

Зокрема, ворог може використовувати для цього масові заходи, куди вкидає власні провокації. ГУР МО застерігає перед новим витком ворожих ІПСО та закликає до єдності українського суспільства

«Військовими цілями противника є не лише військові об’єкти, а також цивільна інфраструктура: лікарні, вокзали, скупчення людей», — попереджають у ГУР МО.

Розвідники наголошують, що спроби російських інформаційних кампаній з використанням політичних гасел, що роз’єднують суспільство — паразитують на справжніх проблемах, але чимало з них спричинені агресією путінської росії.

«Тому у цей важкий час є потреба дотримуватися внутрішньої єдності, підтримувати одне одного. Ворог уміє чудово маніпулювати почуттями та зневірою, емоціями та фактами, перемішує правду з брехнею. Українські фахівці з інформаційних операцій роблять усе можливе для захисту нашого суспільства, проте нам потрібні також ваші розуміння та допомога», — закликали у Головному управлінні розвідки.

Своєю чергою у Центрі протидії дезінформації (ЦПД) при РНБО повідомили, що рф продовжує спроби зриву мобілізації в Україні через інформаційні операції у мережі.

Ворог продовжує просувати кампанію з романтизації ухилення від військової служби, метою якої є зрив мобілізації в Україні. Зокрема, Центр фіксує активізацію флешмобу «Ухилянт».

«У ТіkТоk та інших соцмережах з’явилася велика кількість відео з жінками, які називають себе „ухилянтками“. Для своїх відео вони використовують видозмінену під „ухилянтський“ тренд популярну пісню та висловлюють підтримку чоловікам, які втекли за кордон, щоб уникнути служби у війську», — повідомили у ЦПД.

У повідомленні йдеться, що рф, застосовуючи свою класичну технологію розколу українського суспільства, поширює публікації для просування наративу про нібито «привілейованих» українців, яких не мобілізують. Мета цих дій — дискредитувати мобілізацію та посилити напругу в українському суспільстві. Таким чином рф намагається підірвати обороноздатність України.

Щодо загострення військової ситуації на Харківщині, то керівник ЦПД Олександр Коваленко наголосив, що зараз буде багато вкидів від ворога по цій темі.

«Ці дії прогнозовані. Ресурси у ворога є до загострення в прикордонні, про що раніше говорили. Важливо не плутати це зі здатністю захопити Харків, якої немає. Зараз буде багато вкидів по цій темі. Не піддавайтеся на маніпуляції», — написав він у Телеграм.

Вгору