Громадян України в окупованому Криму закликають саботувати мобілізацію до армії РФ

Джерело:  censor.net  /  13:01, 22 Вересня 2022

Російська Федерація буде намагатися призивати саме наших українських громадян, які проживають на окупованих територіях, включно з АРК та м. Севастополем

За участь у війни проти України в лавах армії РФ жителі окупованого Криму будуть притягнуті до відповідальності згідно з чинним українським законодавством.

Як передає Цензор.НЕТ, про це заявила постійна представниця Президента України в АР Крим Таміла Ташева.

"Ми розуміємо, що Російська Федерація буде намагатися призивати саме наших українських громадян, які проживають на окупованих територіях, включно з АРК та м. Севастополем. Тому ми закликаємо українських громадян саботувати мобілізацію, ухилятися від неї", - наголосила вона.

Ташева нагадала, що за участь у війни проти України в лавах армії РФ жителі окупованого Криму будуть притягнуті до відповідальності згідно з чинним українським законодавством.

"Ви маєте розуміти, що якщо потрапите на поле бою, швидше за все, ви будете вбиті чи поранені, станете інвалідами. Ми не хочемо такого для наших українських громадян", - додала вона.

Зазначимо, жителям окупованого Криму надходять повістки до армії Росії через сайт державних послуг.

Про це повідомляє організація КримSOS, інформує Цензор.НЕТ.

"Як стало відомо КримSOS, чоловіки у тимчасово окупованому Криму почали отримувати повістки до армії РФ через сайт держпослуг. Якщо людина кілька днів не відвідуватиме особистий кабінет на сайті держпослуг, повістка автоматично вважатиметься отриманою", - розповів голова правління КримSOS Олексій Тільненко.

Крім того, є інформація, що представники силових окупаційних структур можуть патрулювати вулиці міст та шукати чоловіків призовного віку для подальшого вручення повісток, - додали в організації.

Рішення про часткову мобілізацію, яке 21 вересня ухвалила влада РФ, поширюється також на окуповані території, що є воєнним злочином. Примусова мобілізація заборонена Женевською конвенцією. Примус громадян супротивної сторони до участі у військових діях, спрямованих проти їхньої власної держави заборонений Гаазьким положенням. Також це є порушенням законів і звичаїв війни, згідно з Кримінальним кодексом України.

Вгору