Греція та Болгарія запустили новий газопровід для зниження залежності Європи від російського газу

Джерело:  antikor.com.ua  /  12:51, 3 Жовтня 2022

"Цей газопровід змінює правила гри. Він змінює правила гри для Болгарії та енергетичної безпеки Європи. І це означає свободу. Це означає свободу від залежності від російського газу", - заявила голова Європейської комісії

У болгарській Софії офіційно запустили в експлуатацію новий газопровід Греція-Болгарія, покликаний знизити залежність держав Південно-Східної Європи від російського газу.

Про це повідомляє Радіо Болгарії.

Трубопровід завдовжки 182 км має допомогти Болгарії компенсувати втрату російського газу після того, як російський "Газпром" у квітні припинив постачання через відмову Софії платити в рублях .

На церемонію відкриття трубопроводу разом із лідерами Болгарії, Греції, Азербайджану, Румунії, Сербії та Північної Македонії прибула президент Єврокомісії Урсула фон дер Ляйєн.

"Цей газопровід змінює правила гри. Він змінює правила гри для Болгарії та енергетичної безпеки Європи. І це означає свободу. Це означає свободу від залежності від російського газу", - заявила голова Європейської комісії.

Через інтерконектор Греція - Болгарія (IGB) до Болгарії транспортуватиметься 1 мільярд кубометрів азербайджанського газу.

Початкова пропускна спроможність трубопроводу – 3 млрд. кубометрів на рік. У планах згодом збільшити його до 5 млрд. кубометрів. Газопровід може постачати неросійський газ до Сербії, Північної Македонії, Румунії і далі Молдови та України.

Він транспортуватиме газ із північного грецького міста Комотіні до болгарської Старої Загори.

Вгору