Годівнички, до яких стають у чергу: як креативна ініціатива допомагає тваринам Донеччини

Джерело:  v-variant.com.ua  /  11:23, 13 Грудня 2022

Фотографія, де тварини вишукались в чергу за кормом у Краматорську, облетіла увесь світ

Фотографія, де тварини вишукались в чергу за кормом у Краматорську, облетіла увесь світ. “Східний Варіант” поговорив з авторкою світлини та дізнався, яка допомога зараз ведеться безпритульним тваринам та Донеччині, та як кожен з нас може до неї долучитися. Читайте більше у матеріалі.

Світлина, де собаки вишукались у чергу за кормом у спеціальну годівничку, була зроблена у вересні та миттєво стала популярною в Інтернеті. Це сталося у Краматорську вранці. Катерини Оніщенко, авторка фото, менеджерка “Хатіко.юа” та засновниця Волонтерського центру Краматорську, розповідає, що першими тоді поїли голуби, а потім прийшли й собаки, які самостійно та організовано стали у чергу, щоб поїсти.

Годівнички для тварин

Голуби прийшли першими // Фото надане Катериною Оніщенко

Годівнички, що були на фото, благодійний фонд “Хатіко.юа” та Волонтерський центр Краматорську ставлять для підтримки безпритульних тварин, в першу чергу, у селищах та невеликих містах Донеччини. Годівнички влаштовують і у Слов’янську з Краматорськом, проте були випадки, коли їх крали.

Годівнички для тварин

Відома фотографія собачої черги до годівнички у Краматорську // Фото надане Катериною Оніщенко

У деяких випадках волонтери залишають корм для місцевих жителів, які самотужки поповнюють його запас. Конструкція годівнички – це звичайна труба. Згори в ній є місце для насипання корму, а знизу влаштований отвір під кутом, завдяки чому тваринки легко можуть поїсти стільки, скільки їм треба. Конструкція передбачує захист від дощу чи снігу.

Годівнички почали влаштовувати з серпня цього року. Кожен місяць на їх поповнення для тварин йде близько тисячі кілограмів корму. Наразі у Лимані встановлено шість годівничок, у Святогірську – чотири, в Ізюмі та Краматорську – по п’ять. У планах волонтерів продовжувати ініціативу та влаштовувати годівнички в інших містах.

Годівнички для тварин

Котики прийшли до годівнички // Фото надане Катериною Оніщенко

“Додатково на годівничках ми залишаємо наші номера телефонів. Це щоб люди не брали звідти корм, і якщо у них є дуже велика потреба у кормі для своїх тваринок, вони могли нам подзвонити, і ми привеземо їм таку допомогу”, – розповідає Катерина.

Корму в одній годівничці вистачає на 2-3 тижні. Та волонтери постійно їздять повз міста та самостійно підсипають запаси. Додатково до цієї ініціативи можуть долучитися усі небайдужі мешканці. Для цього треба купити корм для тваринок та власноруч засипати його у годівнички. Катерина зізнається, що за час роботи ініціативи були випадки, коли громадяни самостійно пропонували поповнювати запаси.

Годівнички для тварин

Встановлення годівнички волонтерами центру та благодійного фонду // Фото надане Катериною Оніщенко

Благодійний фонд “Хатіко.юа” запрацював після початку повномасштабного вторгнення. Тоді до ініціативи приєдналися небайдужі люди, що зробило можливим допомагати безпритульним тваринам у цей складний час. Зараз фонд вже має донорів, нещодавно був підписаний меморандум з проєктом “Space.ua”, завдяки яким волонтери отримують безплатно корм для годування тварин Донеччини та Луганщини.

Волонтери виїжджають і на деокуповані території. Частіше за все люди самостійно пишуть на сторінку фонду чи волонтерського центру та повідомляють, де і які тварини потребують допомоги. Пані Катерина каже, що є як залишені господарями тварини, так і безпритульні, що потребують допомоги.

“Є випадки, коли люди поїхали, бо дім розбомбили, а тварини досі сидять і чекають своїх господарів. Або просто бігають вулицею голодні та знесилені. Ті, що безхатні, ми робимо годівнички. І ми робимо їх фото. І зараз така тенденція, що люди з інших областей країни хочуть тваринку саме з деокупованих територій. Ми до Львова направили кошеня, один цуцик поїхав до Німеччини, а другий готується до Америки, п’ять тваринок жителі у Київ поїхали, і зараз шукаємо двох цуценят для вирушення у Латвію”, – розповідає Катерина Оніщенко.

Допомогти усім тваринам області складно, але представники фонду та волонтерського центру роблять усе можливе для їх порятунку. Якщо у вас є змога допомогти Благодійному фонду “Хатіко.юа” та Волонтерському центру Краматорська, ви можете написати їм на сторінку у соціальних мережах тут.

Вгору