Глава Таджикистану зажадав поваги до своєї країни. ВIДЕО

Джерело:  gordonua.com  /  09:09, 15 Жовтня 2022

Рахмон - Путіну: "Прошу не ставитися до країн Центральної Азії, як до колишнього СРСР - ми хочемо, щоб нас поважали". “Ми щось порушили? Десь не так привіталися?”

Президент Таджикистану Емомалі Рахмон на саміті СНД в Астані звернувся до президента РФ Володимира Путіна і заявив, що його країна хоче поваги.

Емомалі Рахмон під час виступу на саміті "Росія – Центральна Азія" в Астані (Казахстан) 14 жовтня звернувся до президента Росії Володимира Путіна з проханням не вести політику щодо країн Центральної Азії як до колишнього Радянського Союзу. Відео його заяви опублікували агентства "АКИpress" і Informburo у YouTube.
"Ми з вами були свідками розвалу Радянського Союзу... Тоді, ви мене вибачите, як і зараз, не було уваги малим республікам, малим народам. Не враховувалися традиції, звичаї. Не надали підтримки розвитку", – сказав Рахмон.Він зазначив, що Таджикистан завжди поважав інтереси свого "головного стратегічного партнера" в особі РФ, але в його країні також хочуть відчувати повагу.

"Володимире Володимировичу, прохання до вас, щоб не було політики до країн Центральної Азії як до колишнього Радянського Союзу", – закликав Рахмон.

Він обурився, що, як і за часів СРСР, важливі події, наприклад, бізнес-форуми, проводять лише в деяких країнах регіону – Казахстані чи Узбекистані.

"Інші республіки, як і було: "Давай молоко, давай бавовну, давай це, давай те", – сказав президент.

Як приклад він навів проведення одного міждержавного форуму в Таджикистані. У Душанбе наполягали, щоб на нього приїхали міністри закордонних справ, проте подія відбулася на рівні їхніх заступників.

"Чому на якийсь нещасний форум у Таджикистані ми благаємо, я дав доручення МЗС, я навіть з вами говорив, щоб хоча б на рівні міністрів були присутні. Ні, на рівні заступників міністрів. Ось Таджикистан заслужив, стратегічний партнер. Ми що, так поводимося? Так, ми малі народи. Нас не 100-200 мільйонів. Але ми маємо історію, яку ми любимо. Ми хочемо, щоби нас поважали. Ми не злиденні. Ми маємо багату країну. Запаси мінеральних ресурсів більші, ніж система Менделєєва. ... Де ми щось порушили? Десь не так привіталися?... Не треба багато грошей вкладати. Володимире Володимировичу, прохання до вас, щоб не було політики до країн Центральної Азії як до колишнього Радянського Союзу. Ми хочемо, щоб нас поважали", - звернувся Рахмон до Путіна.
Рахмон сказав, що в Таджикистані діти з дитячого садка обов'язково вивчають російську мову, в країні, як і раніше, базуються російські військові бази.

"Так, ми малі народи, нас не 100 млн, не 200 млн... Але ми маємо історію, культуру. Ми хочемо, щоб нас поважали. Нічого більше не треба. Щоб поважали", – наголосив він.

В Астані відбувся саміт "Росія – Центральна Азія". Путін зустрівся з лідерами Казахстану, Киргизстану, Таджикистану, Туркменістану та Узбекистану, повідомив канал Еuronews.

В СРСР входило 15 союзних республік, зокрема ці п'ять країн Центральної Азії. Він розпався 1991 року.
Більше читайте тут: https://gordonua.com/ukr/news/worldnews/prezident-tadzhikistanu-poprosiv-putina-ne-stavitis-do-krajin-tsentralnoji-aziji-jak-do-kolishnogo-srsr-1630974.html

Вгору