Феномен цієї війни — це наші люди, — опублікували інтерв’ю генерала Залужного

Джерело:  vechirniy.kyiv.ua  /  10:51, 14 Травня 2023

До річниці повномасштабного вторгнення росії в Україну журналіст та ведучий програми «Світ на виворіт» Дмитро Комаров створив проєкт «Рік. За кадром»

Дмитро Комаров опублікував інтерв’ю із головнокомандувачем ЗСУ Валерієм Залужним.

До річниці повномасштабного вторгнення росії в Україну журналіст та ведучий програми «Світ на виворіт» Дмитро Комаров створив проєкт «Рік. За кадром».

У третьому випуску він опублікував інтерв’ю із Головнокомандувачем ЗСУ Валерієм Залужним.

Від початку повномасштабного вторгнення лише двом світовим виданням вдалося отримати коментарі від Генерала Залужного — і лише в друкованому вигляді. Дмитру Комарову вперше випала можливість записати відеоінтерв’ю із «Залізним генералом». Як зауважив журналіст і телеведучий він чекав на цю розмову цілий рік.

Відео опублікували вранці, 13 травня. За добу воно зібрало 1,3 мільйона переглядів. Медіаексперти, військові, лідери громадської думки мало не в один голос наголошують характерну особливість цього відео — генерал у ньому дуже людяний.

Він розповідає про те, через що у нього болить серце, кого читає із російських генералів, і, звичайно, коли закінчиться війна. Відео треба дивитися. Це однозначно. А тут пропонуємо тези, які виокремив із інтерв’ю сам Валерій Залужний.

  • Феномен цієї війни — це наші люди. Самовідданість українського народу у боротьбі за свою незалежність. Та потрібно розуміти, що шлях до Перемоги — довгий і складний.
  • Війна розпочалася у 2014 році. 24 лютого 2022 року змінилися її масштаби. Фактично саме ці вісім років загартували нас і навчили воювати, вбивати ворога, а не чекати, що він заспокоїться. І росіяни цього від нас не очікували.
  • Стратегічна ціль росії полягає у тому, щоб знищити українську державність як таку. Росіяни свідомо продовжують їхати сюди, щоб убивати наших людей. І сутність цієї війни полягає у тому, що якщо зараз ми не знищимо цього ворога, то будемо знищені ми.
  • Складність ситуації спонукала нас шукати варіанти, яким чином діяти в умовах, коли це буде переважаючий противник. Коли наступ триватиме майже з усіх напрямків і буде досить потужним та стрімким. Було проведено великий комплекс заходів. Військові частини, бригади могли переміститися із Закарпатської у Київську область, Херсонську і врешті опинитися в Одеській. Було проведено великий комплекс навчань, який дозволив нам повністю змінити конфігурацію протиповітряної оборони та зберегти потенціал, що маємо сьогодні.
  • Напередодні повномасштабного вторгнення Збройні Сили України більшою частиною перебували в зоні проведення Операції Об’єднаних Сил, а меншою — відновлювали боєздатність у пунктах постійної дислокації в основному. І нам доводилося цю конфігурацію по території України, без ООС, декілька разів змінити. З часом ми зможемо про все це розповісти детально. Має бути комплексний результат, а потім аналіз всього, що відбувалося.
  • Весь комплекс навчань та задумів, які ми розглянули, наштовхнув нас на думку, що ми маємо єдиний варіант, який може спрацювати. Ми мали в найкоротший термін нанести противнику максимальних втрат, випустити з нього кров, аби він відмовився від подальших дій на більшій території України. І це спрацювало.
  • Всі перемоги, які вже є, здобуті ціною життів українців. Ми обов’язково згадаємо усіх героїв, які визволяли Херсон, Харківщину, Чернігівщину, Сумщину, Київ і Київщину. І детально, погодинно, посекундно з’ясуємо, що і як відбувалося.
  • Наша Перемога — це однозначно визволення всієї окупованої території України. А також потужні, надсучасні, боєздатні Збройні Сили України, які більше не дадуть можливості російській федерації повторити те, що відбувається зараз.
Вгору