Фейки про українську ППО: як російська пропаганда ширить дезінформацію про власні обстріли

Джерело:  v-variant.com.ua  /  10:36, 31 Липня 2023

У ніч на 23 липня 2023 року росіяни вчинили черговий обстріл міста Одеси. Від завданих ударів зазнали руйнувань щонайменше шість житлових будинків з мирними мешканцями. Також пошкоджені дві архітектурні пам'ятки, зокрема Спасо-Преображенський кафедральний собор

Щоденні російські обстріли завдають шкоди містам та жителям українських міст. Однак окупанти атакують не лише обстрілами, а й неправдивими інформаційними заявами, які дезінформують суспільство. “Східний Варіант” продовжує розвінчувати фейки та маніпуляції російських окупантів, які розповсюджують на окупованих територіях Луганщини та Донеччини.

У ніч на 23 липня 2023 року росіяни вчинили черговий обстріл міста Одеси. Від завданих ударів зазнали руйнувань щонайменше шість житлових будинків з мирними мешканцями. Також пошкоджені дві архітектурні пам'ятки, зокрема Спасо-Преображенський кафедральний собор.

Проте російська пропаганда поширила фейкові заяви щодо власних атак. Пости зі звинуваченнями в бік ЗСУ з'явилися у Телеграм-каналах окупованих міст Луганщини та Донеччини. “Східний Варіант” розповідає головне про фейк та наводить спростування.

Фейк "Спасо-Преображенський собор в Одесі зруйнувала українська ППО"

Вже на ранок 23 липня проросійськими пабліками почали ширитись фотографії та відеозаписи завданих руйнувань в Одесі із дописами, що "українське ППО ліквідувало Преображенський собор".

Джерело фейку: Телеграм-канал "Мариуполь сейчас", "Донецк новости СВО"

Фейки про українську ППО

Скріншот з відео

Через кілька днів після цієї атаки окупанти звинуватили українців у фейковій постановці, де волонтери розбирають завали одеського собору. Зокрема пропагандисти взяли уривок відео з репортажу британських журналістів Sky News і з іронією додають, що "собор зроблений з пінопласту", бо жінка на відео дуже легко розбирає нібито бетонні плити.

Джерело фейку: Телеграм-канал "Алчевские новости"

Фейки про українську ППО

Скріншот з відео

Спростування

Тієї ночі ворог атакував Одещину кількома видами ракет, аби ускладнити роботу української ППО. Як повідомили згодом в ОК “Південь”, росіяни застосували “Калібри”, “Онікси”, Х-22, Іскандер-К та балістичні Іскандер-М.

Частину ракет вдалося збити, однак решта все ж таки завдала значних руйнувань. Внаслідок ворожої атаки постраждало понад 20 людей, дві людини — загинули. Зазнали руйнувань і архітектурні споруди, зокрема, Спасо-Преображенський кафедральний собор, який є головним православним храмом Одеси.

Як повідомив очільник Одеської районної військової адміністрації Юрій Крук, тієї ночі російські окупанти завдали “наймасштабнішого удару” по історичному центру міста.

Фейки про українську ППО

Скріншот повідомлення Одеської районної військової адміністрації

Президент України відразу відреагував на черговий ворожий злочин та запевнив, що “жодного виправдання російському злу бути не може”.

Як заявив секретар РНБО Олексій Данілов мета таких ворожих атак — "це спроба повністю ізолювати вихід України до Чорного моря" та "нейтралізувати міжнародні зусилля з відновлення функціонування «зернового коридору».

Того ж дня, після цинічних звинувачень окупантів в тому, що святиня в Одесі нібито зруйнована в результаті роботи української ППО, Центр протидії дезінформації надав офіційне спростування цим необґрунтованим заявам.

Що ж стосується запису з репортажу іноземних ЗМІ, де волонтери розбирають завали, російська пропаганда натякає — що це нібито вигадка. Однак реальний стан подій різниться з тими, які вбачають і намагаються транслювати росіяни.

Аби розібрати наслідки та очистити місто від завданих руйнувань сотні одеситів не залишились осторонь й згуртувались до спільної роботи. Також розбори завалів проводили працівники ДСНС за допомогою необхідної техніки. Тож, пропагандисти лише намагаються маніпулювати інформацією задля своєї користі.

***

Безліч обстрілів окупантів завдають чималої шкоди цивільній інфраструктурі, житловим будинкам та, найжахливіше, мирним українцям. Підтвердженням цього є ця ворожа атака на Одещину в ніч на 23 липня. Такі відверті терористичні дії з боку країни-агресора демонструють всю цинічність російського повномасштабного вторгнення на територію України.

Мета подібних звинувачень нібито у "некомпетентності" ЗСУ в тому, аби виправдати власні атаки на мирні міста. Таким чином, перекладаючи відповідальність на своїх опонентів, російська пропаганда намагається зберегти довіру жителів на окупованих територіях Донеччини та Луганщини та запевнити, що нібито для них мирні об'єкти не представляють ніякого інтересу.

Вгору