“Фантомні” патрулі вже на дорогах та можуть штрафувати порушників – як це працює?

Источник:  bigkyiv.com.ua  /  10:48, 25 Января 2022

Сьогодні зранку, о 8:00, поліцейські автомобілі “фантом” виїхали на дороги України для повноцінного патрулювання. Вони в автоматичному режимі фіксуватимуть перевищення швидкості на автошляхах

Про це повідомляє патрульна поліція та навіть опублікувала відео виїзду автівок.

Автомобілі «фантоми» можуть фіксувати порушення швидкісного режиму транспортними засобами в обох напрямках дорожнього руху: як у попутному напрямку, так і у зворотному.

У поліції розповіли як це працюватиме.

Що це за автомобілі

Наразі це автомобіль Skoda Kodiaq без розпізнавальних знаків поліції. Зрозуміло, що надалі марки та моделі авто не називатимуть відкрито, бо це суперечить концепції використання таких комплексів. Спецавтомобіль здатний до фіксації порушень ПДР.

Як відбувається фіксація адмінправопорушення та притягнення порушника до відповідальності

Ці авто оснащені системами контролю швидкості, які надають змогу проводити вимірювання швидкості, як під час руху самого фантому, так і коли фантом стоїть в певному місці. Після фіксації правопорушення відбувається зчитування та розпізнавання номерних знаків з подальшою перевіркою в базах даних.

Після чого дані із відповідною інформацією відправляються до системи автофіксації, яка їх опрацьовує та формує постанови про адміністративні правопорушення. До відповідальності, в такому випадку, притягується власник авто або належний користувач.

Майже всі правопорушення швидкісного режиму будуть фіксуватися в автоматичному режимі без зупинки транспортного засобу порушника.

А може бути фіксація правопорушень не в автоматичному режимі

Так. Не в автоматичному режимі фіксація порушень ПДР здійснюватиметься спецавтомобілем за допомогою двох відеокамер, якими оснащений автомобіль. Вони мають здатність фіксувати порушення ПДР, що відбуваються попереду та позаду службового авто. Як правило, це буде відбуватися досить рідко і стосуватиметься лише найзухваліших і найнебезпечніших для учасників дорожнього руху порушень ПДР, які будуть помічати інспектори під час патрулювання фантому. Наприклад, проїзд на червоне світло чи перетин подвійної суцільної, де це дійсно могло призвести до надсерйозних наслідків.

Як тоді буде відбуватися притягнення до відповідальності таких водіїв

У “фантомі” патрулюють інспектори. У такому разі вони будуть зупиняти автомобілі порушників та розглядати справи про адмінправопорушення. Притягуватись до відповідальності в такому випадку будуть водії авто, яких зупинили.

Зазначається, що в поточному році заплановано закупівлю 30 таких спецавтомобілів. Очікується, що присутність таких автопатрулів на автодорогах сприятиме у дотриманні Правил дорожнього руху й покращить ситуацію на дорогах.

Наверх