«Доступні ліки»: МОЗ розширило реєстр безоплатних лікарських засобів

Источник:  vchasnoua.com  /  09:47, 29 Сентября 2021

З 1 жовтня до реєстру доступних ліків буде додано ще 138 препаратів

Нині програма працює для пацієнтів з серцево-судинними захворюваннями, бронхіальною астмою, цукровим діабетом II типу. З 1 жовтня до програми «Доступні ліки» увійдуть препарати для лікування:

— діабету першого типу;

— нецукрового діабету;

— розладів поведінки і психіки;

— епілепсії.

«З 1 жовтня препарати лікування діабету І типу, нецукрового діабету, розладів поведінки і психіки, а також епілепсії будуть додані до програми „Доступні ліки“. Тобто пацієнти, які мають ці захворювання, зможуть отримувати необхідні ліки в аптеках безоплатно або з доплатою. Аптекам же вартість цих ліків буде компенсувати держава», — йдеться в повідомленні МОЗ.

Виплачувати відшкодування вартості доданих препаратів буде єдиний платник — Національна служба охорони здоров’я. Препарати будуть виписуватись і відпускатися за електронним рецептом, що надасть можливість уникнути нераціонального призначення препаратів та посилити контроль за їх відпуском з аптек.

Наразі до списку препаратів для лікування серцево-судинних захворювань, бронхіальної астми та діабету II типу наразі включено 293 препарати, які можна отримати безоплатно або з доплатою на вибір пацієнта.

З повним списком безоплатних препаратів можна ознайомитися тут.

Наверх