Донор крові та патрульний: історія одеського пса на ім’я Карапуз (фото)

Джерело:  usionline.com  /  08:56, 24 Жовтня 2022

Пам'ятаєте, ми розповідали про німецьку вівчарку, яку доставили в Одесу з передової?

Пам'ятаєте, ми розповідали про німецьку вівчарку, яку доставили в Одесу з передової? Одним із донорів для нього став бернський зенненхунд Карапуз. Песик не тільки рятує сородичів, а і почав патрулювати вулиці з поліцейськими після 24 лютого.

Про хвостатого героя розповіли в ветклиниці «Ексвет».

Донор крові та патрульний: історія одеського пса на ім'я Карапуз (фото) —  УСІ Online

За документами цього красеня звуть Mordekhay Hrabriy Voin Mountain Guard. Тож дома його називають просто Карапуз. Ще до війни песик почав здавати кров для інших собак, які потрапили у халепу. Зараз дуже багато поранених тварин привозять з фронту, у тому числі це і службові собаки, які боронять наші країну на рівні з людьми. Карапуз став одним із донорів для німецької вівчарки.

В Одесі рятують службового пса з фронту: потрібні собаки-донори — УСІ Online

Цей пес пробився до наших військових на передовій та допомагав їм. Коли він отримав важке поранення, тварину доставили з початку до Миколаєва, а згодом до Одеси.

Донором Карапуз став ще 5 років тому, коли у нашої старшої собаки трапилася сильна кровотеча. Зробили переливання й собака стала оживати на очах. Відтоді, якщо хтось звертається, або ми взнаємо у соцмережах, що потрібно переливання, ми намагаємося завжди відгукнутися. А потім дуже чекаємо на звістку, що собака одужала,- розповіла власниця Карапуза Марианна Голдман.

Тож Карапуз вже досвідчений донор – за свої 6,5 років він здавав кров більше 10 разів.

Карапуз спокійно йде до клініки, він знає, що там візьмуть аналізи, що потрібно лягти. Коли набирають кров з яремної вени, він лежить спокійно. Єдине, що вимагає – щоб у процесі чухали за вушком та розповідали, який він красивий. Це він дуже полюбляє, особливо якщо з ним працюють лікарки – він дамський угодник. Мені б дуже хотілося, щоби люди не лякалися, коли їхні великі собаки здають кров, бо іноді рахунок йде на хвилини. Переливання дійсно рятує життя іншим собакам, а для самої собаки-донора це цілком безпечно,– доповнила Маріанна.

Окрім донорства Карапуз захищає наш з вами спокій – він патрулює одеські вулиці.

Навесні 2022 з’явилося оголошення у соцмережах про те, що власників з собаками запрошують приєднатися до патрулювання вулиць після відповідного навчання. Такі денні та нічні патрулі працюють по різних районах міста Одеси. Карапуз з татом ходить три рази на тиждень,- розповіла Маріанна.

Також ще наприкінці 2021 року родина Карапуза з однодумцями створила Всеукраїнський клуб порід зенненхундів (ВКПЗ) Ukrainian club of Swiss mountain dogs UKU, а також групу Sennen_Sos. Це група для допомоги собакам з різних міст України. Там збирають базу донорів-зененхундів та намагаються організувати будь-яку іншу допомогу, що особливо важливо зараз під час війни.

Якщо ваш улюбленець теж готов стати донором, зверніться до ветклиниці «Ексвет». Там створили базу тварин-донорів.

Вгору