Донецьку область хочуть розподілити по-новому: подробиці

Джерело:  shotam.info  /  11:05, 14 Листопада 2019

Чому це важливо

У Краматорську відбулася презентація бачення районного розподілу Донецької області. Під час неї було запропоновано залишити 9 районів замість 18 дійсних, передає ОСТРОВ.

Нові райони

Зокрема, пропонується залишити 5 районів на підконтрольній Україні території, а ще 4 – на непідконтрольній. Із дійсних на підконтрольній українській владі частині може з’явитися п’ять таких районів – Краматорський, Бахмутський, Покровський Маріупольський і Волноваський.

Ці райони більш-менш збалансовані як за щільністю населення, так і територіально, за думкою радника з питань децентралізації Донецького Центру розвитку місцевого самоврядування Максима Ткача.

Чому це важливо

Як пояснила експерт ГО “Експертиза реформ” Тетяна Барановська, метою територіального устрою субрегіонального рівня є поділ повноважень між відповідними структурами на районному рівні і відхід від дублювання функцій.

“На районному рівні залишаться райдержадміністрації або з новими функціями, або буде переформатовано в префектури. Про це остаточно буде відомо після внесення змін до Конституції, а поки навіть немає внесеного зареєстрованого законопроєкту. Необхідність у місцевому самоврядуванні в новій моделі адміністративно-територіального устрою поки знаходиться на рівні теоретичних моделей”, – резюмувала Тетяна Барановська.

Вгору