Додаток «Lookout»,що полегшує повсякденне життя людям із вадами зору, відтепер доступний українською

Джерело:  usionline.com  /  10:56, 11 Вересня 2023

Зараз українська локалізація дає користувачам застосувати один із трьох режимів: «Текст», «Документи» та «Вивчення об’єктів навколо»

Додаток «Lookout», що працює на базі штучного інтелекту і допомагає людям із вадами зору легше виконувати щоденні завдання, компанія «Google» випустила ще у 2018 році.

Проте 6 вересня в офіційному блозі компанії з’явилося повідомлення про реліз українськомовної версії застосунку, повідомляє Українська Служба Інформації з посиланням на МОЗ.

Зараз українська локалізація дає користувачам застосувати один із трьох режимів: «Текст», «Документи» та «Вивчення об’єктів навколо».

Режим тексту (увімкнений в додатку за замовчуванням) найкраще підійде, коли користувачу потрібно озвучити невелику кількість тексту. У цьому режимі можна сортувати пошту або розпізнавати вказівники й вивіски. Розробники попереджають: якщо текст не вдається чітко розпізнати, можна змінити орієнтацію екрана з горизонтальної на вертикальну (або навпаки) чи наблизити або віддалити текст.

Режим документа дозволяє озвучувати цілі сторінки з надрукованим або рукописним текстом.

Режим дослідження завдяки камері дозволяє ідентифікувати об’єкти довкола, що може бути особливо корисним, якщо людина з вадами зору опинилася в незнайомому місці. Цей режим наразі перебуває на етапі бета-тестування, тому працює менш точно, ніж інші.

Загалом додаток «Lookout» доступний 24 мовами. Найповніший функціонал має англомовна версія – її користувачі, наприклад, можуть завдяки смартфону розпізнавати номінал банкнот, зчитувати штрих-коди пакування харчових продуктів або графічні зображення. Найкраще застосунок працює на пристроях, які мають понад два гігабайти оперативної пам’яті з операційною системою Android 6.0 і новішими її версіями.

Раніше Google локалізувала для України додаток «Look to Speak», що полегшує спілкування людям із моторними та мовленнєвими порушеннями.

Довідка:

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, в усьому світі щонайменше 2,2 мільярда людей живуть з тою чи іншою формою порушення зору чи сліпотою.

Вгору