Добірка корисної інформації для ВПО з Луганщини

Джерело:  vchasnoua.com  /  12:15, 23 Січня 2023

Переселенці з Луганщини у різних куточках України можуть отримати психологічну, медичну та правову допомогу

У Сєвєродонецькому гуманітарному хабі в Тернополі переселенців з Луганщини приймає лікар. До нього можна звернутися за телефоном: +38 050 945 08 49 (Viber, Telegram).

Медичні послуги, які можна отримати в хабі:

 • вимірювання тиску;
 • виписування рецептів, зокрема на «Доступні ліки»;
 • виписування е-направлень пацієнтам для проведення всіх необхідних лабораторних та інструментальних досліджень, на консультації до вузьких фахівців та інші послуги спеціалізованої медичної допомоги (але необхідність у проведенні певних аналізів, обстежень, консультацій визначає сам лікар).

Гуманітарний хаб працює за адресою: м. Тернопіль, вул. Грушевського 5. Графік роботи: понеділок - п'ятниця з 10:00 до 15:00. Телефон: +38 095 217 10 68.

Також цей гуманітарний хаб розпочав співпрацю з Тернопільською обласною організацією Товариства Червоного Хреста України. Тож у хабі прийматиме мобільна бригада у складі сімейного лікаря, медичної сестри, лікаря-гінеколога та психолога.

Можна отримати низку послуг.

 • консультації з подальшими рекомендаціями;
 • лабораторні дослідження (аналіз крові на глюкозу);
 • інструментальні дослідження (електрокардіографія, пікфлуометрія);
 • медикаменти для лікування гіпертонічної хвороби, ішемічної хвороби серця, цукрового діабету 2 типу та ін. (за наявності);
 • консультації з приводу отримання послуг в медичних установах (згідно з «Програмою медичних гарантій»)
 • перша психологічна допомога;
 • проведення консультування гінеколога та медичних оглядів із питань здоров’я, призначення відповідного лікування;
 • допологова та післяпологова консультації;
 • обговорення можливих варіантів планування сім’ї та інше.

Прийом відбуватиметься за попереднім записом: +38 095 217 10 68.

У гуманітарному штабі Гірської міської військово-цивільної адміністрації у Полтаві можна отримати правову допомогу, юридичні консультації, а також підвищити рівень правових знань. Скористатися цими послугами може кожна внутрішньо переміщена особа.

Прийом будуть здійснювати юристи благодійного фонду «Право на захист» щовівторка з 10:00 до 12:00.

Гуманітарний хаб знаходиться у Полтаві, на вулиці Пилипа Орлика, 30 (на базі ліцею №14 «Здоров’я»). Графік роботи: з понеділка по п’ятницю з 10:00 до 13:00. У штабі можна також зареєструватися на отримання гуманітарної допомоги та отримати психологічну підтримку. +38 (050) 137 24 65 — телефон для консультацій.

У гуманітарному координаційному центрі Луганської області у Хмельницькому розпочали роботу з психологічної підтримки та психосоціальної адаптації внутрішньо переміщених осіб кваліфіковані психологи, тренери Громадської організації «Світ у барвах» та Громадської організації «Ла Страда – Україна».

Всі консультації індивідуальні та анонімні. Адреса: м. Хмельницький, вул. Кам'янецька, 122.

Юрист, спеціаліст із зайнятості, психолог приймають жителів Луганщини в Одесі за адресою: вул. Катерининська, 32.

Щодня у штабі надається консультація працівником управління з питань нормативно-правової роботи та децентралізації Луганської обласної державної адміністрації. Із понеділка по середу послуги надає юрист-волонтер. По вівторках працює представник Лисичанського центру зайнятості. По п’ятницях надається консультація психолога.

У хабі в Чернівцях по п'ятницях з 10:00 до 12:00 приймає лікар-педіатр. За уточненням інформації щодо прийому звертатися за номером телефону: 066 817 17 01.

Щовівторка з 9:00 до 13:00 у Рівному ВПО-луганчан прийматиме юрист. В інші дні внутрішньо переміщені особи можуть отримати тут психологічну допомогу, роз’яснення з питань соціальних та адміністративних послуг, проконсультуватися у фахівця центру зайнятості та лікаря.

Адреса: м. Рівне, вул. Фабрична, 20. Телефон: 0958209742.

По вівторках та четвергах у Дніпрі можна отримати консультації від Служби зайнятості. На базі Кремінського координаційного центру допомоги щовівторка та щочетверга прийом громадян здійснює спеціаліст Луганського обласного центру зайнятості.

У фахівця можна отримати безкоштовні консультації з питань працевлаштування, профорієнтації, змін у законодавстві з питань зайнятості тощо. Попередньо записуватися не потрібно.

Адреса: м. Дніпро, вул. Володимира Антоновича, 72-А.
Час: із 10:00 до 14:00.

У Координаційному центрі допомоги ВПО з Луганщини в Івано-Франківську проводить прийом лікар сімейної медицини, терапевт Лисичанського ЦПМСД Марія Степанівна Пазиняк. Крім огляду і медичних консультацій, лікар виписує препарати за програмою «Доступні ліки», видає направлення до вузькопрофільних спеціалістів тощо.

Прийом щочетверга без попереднього запису з 10:00 до 13:00. Телефон центру: +38099016172. Режим роботи: з вівторка по суботу з 10:00 до 15:00.

Адреса: м. Івано-Франківськ, вул. Чорновола, 128 (стадіон «Рух»).

Вгору