До ЗСУ мобілізовують сотні вагітних. SPRAVDI спростувало новий фейк росіян

Джерело:  without-lie.info  /  09:55, 26 Листопада 2023

Зокрема, про це пишуть російські ЗМІ. Насправді, автор Drago Bosnic, чиїм іменем підписана стаття, де йдеться про нібито "мобілізацію вагітних" в Україні, поширює російські наративи та возвеличує російського диктатора Володимира Путіна

Це вже третя серія фейків про примусову мобілізованих вагітних до лав ЗСУ. Цього разу роспропагандисти з “РашаТудей” та “Аргумєнтов і фактов” посилаються для солідності на якесь іноземне видання Weekly Blitz.

Screenshot_152

Screenshot_155

Screenshot_151

В іноземній статті такий собі Drago Bosnic пише дослівно:

“…Таким чином, сини численних корумпованих олігархів отримують можливість вести свій розкішний спосіб життя за кордоном (все за рахунок українського народу), а вагітних жінок відправляють на війну…Оскільки зараз у різних частинах служать понад 50 000 жінок-солдатів, кількість вагітних важко визначити, але це легко може бути сотні (якщо не навіть тисячі)… Фронтмен неонацистської хунти Володимир Зеленський одержимий бажанням догодити своїм володарям НАТО, і це включає військові «перемоги» за будь-яку ціну”.

Screenshot_156

Screenshot_150

В принципі, після фрази про “нацистську хунту”, перевірку цього видання можна було і закінчувати. Але нас зацікавив цей сербський посіпака російських окупантів, який себе голосно іменує політичним оглядачем та аналітиком. Він свого часу був одним з авторів правого «американського антиімперського» видання Fort Russ News, засновницею якого, «за дивним збігом», була росіянка. Він поширював російську пропаганду, возвеличував Путіна. Зрештою той сайт закрили. Ще цей аналітик публікується в газеті Комуніст британських марксистів та інших подібних «антиімперіалістичних» виданнях. Хоча в Росії комунізмом і не пахне, проте подібні «аналітики» досі асоціюють її з СРСР (де комунізму теж не було).

Попри відверту проросійську упередженість цього автора, ми все ж мусимо перевірити, звідки він взяв дані про сотні та «можливо тисячі вагітних», яких мобілізували та кидають в бій на передову.

В цій та інших статтях про “вагітних в зсу” він спершу переказує відео фейк Соловйова про вагітну військову ЗСУ, яку нібито беруть в полон. Ми цей фейк розбирали тут. Потім автор переповідає фейк про примусову мобілізацію вагітної медика в Одесі, який ми також викривали. А далі йде той же висновок про сотні й тисячі вагітних. Тобто він посилається на російських фейкарів, а ті потім посилаються на нього, як на іноземного аналітика. Це відомий у росіян прийом легітимізації інформації через іноземні “ЗМІ”.

Також одну зі статей Drago Bosnic проілюстрував фото з українською формою для вагітних військових. Фото з формою для вагітних він вкрав зі статті Business Insider, де волонтерки розповідають про досвід пошиття жіночої форми. І в статті справді є історія, коли до волонтерок звернулася вагітна снайперка, яка до 3 місяців приховувала вагітність, бо не хотіла звільнятися. На її прохання вони пошили їй форму для вагітної. Після цього почали надходити ще запити від жінок. Проте, ні про які сотні і тисячі не йдеться. Прямо під тією фотографією, яку використав сербський пропагандист, є підпис, що таку форму виготовили для близько 30 жінок-військовослужбовиць.

Також неправдивою фраза “посилає на фронт вагітних”. Адже навіть цих 30 вагітних, для яких шили форму, не мобілізували і не могли мобілізувати вагітними.
В попередньому нашому матеріалі ми вже розбирали законодавчі норми, що вагітні жінки визнаються тимчасово непридатними для служби та мобілізації не підлягають. А вагітним військовослужбовицям надається відпустка.

Висновок: перед нами чергова спроба через іншомовні джерела надати ваги фейку та просунути його на іноземну аудиторію.

Для довідки

Згідно з українським законодавством, вагітні жінки визнаються тимчасово непридатними для служби та мобілізації не підлягають.

Як повідомлялося, раніше Україна спростувала фейк про вагітну військову Збройні сили України, яку нібито російські окупанти взяли в полон.

Вгору