День Соборності: як його відзначали на сході України

Джерело:  v-variant.com.ua  /  11:04, 22 Січня 2024

Російська пропаганда роками розповсюджує наративи про «розділення України», про те, що «Україна ніколи не була єдиною», і що «східна Україна завжди хотіла відокремитися». Так вони намагаються переконати своє суспільство в тому, що «Україна — неспроможна держава», а також дати виправдання своєму тероризму та кровопролитній війні

22 січня 1919 року — надважлива дата для всієї України. У цей день між Українською Народною Республікою та Західноукраїнською Народною Республікою був підписаний Акт Злуки, який об’єднав український народ та поклав початок новій сторінці нашої історії. Кожного року ми відзначаємо 22 січня День Соборності України. Зараз, під час повномасштабної війни з росією, ця дата має надвисоке значення для всіх нас.

Російська пропаганда роками розповсюджує наративи про «розділення України», про те, що «Україна ніколи не була єдиною», і що «східна Україна завжди хотіла відокремитися». Так вони намагаються переконати своє суспільство в тому, що «Україна — неспроможна держава», а також дати виправдання своєму тероризму та кровопролитній війні.

скрін

У російських змі часто звучать наративи про Україну, як “неспроможну державу”

Однак, ці маніпуляції залишаються маніпуляціями. Сьогодні Східний Варіант розповідає, як День Соборності України відзначали в східних регіонах, як доказ єдності нашого суспільства.

Ланцюг єднання

День соборності на сході

Джерело: Вікіпедія

Ланцюги єднання на День Соборності — не нова акція. Як відомо, один із найбільших живих ланцюгів був організований 21 січня 1990 року. Тоді українці взялися за руки від Івано-Франківська й до Києва. Маршрут пролягав через Стрий, Львів, Тернопіль, Рівне та Житомир. Так українці показали дух єдності східних та західних земель України. У той день живий ланцюг також пройшов у Харкові.

День соборності на сході

Донеччани в живому ланцюзі 1990 року. Джерело: Вікіпедія

Уже за часів незалежності такі акції продовжувалися на День Соборності, зокрема й Донеччині. У 2017 році мешканці Покровська та Мирнограда взялися за руки, створивши живий ланцюг та показавши свою єдність. В акції взяли участь понад 200 осіб, вона відбулася на шляхопроводі, який з’єднує міста. Учасники в той день також розгорнули 35-метровий прапор України. Люди виходили з плакатами, на яких було написано «Соборність. Свобода. Єдність» та «Наша історія — Наша єдність».

День соборності на сході

Жителі Сєвєродонецька створили живий ланцюг, 21 січня 2022 року. Фото: Луганська ОВА

З українськими прапорами та гаслами

День соборності на сході

Бахмутчани в День Соборності, 22 січня 2021 року. Фото: Бахмутська міська рада

Кожного року в містах Донецької та Луганської області проходили акції, флешмоби чи мітинги на честь Дня Соборності. Усі бажаючи виходили на вулиці з українськими прапорами та гаслами, фотографувалися та викладали це в соціальні мережі.

День соборності на сході

День Соборності в Авдіївці, 22 січня 2021 року. Фото: Авдіївська міська військово-цивільна адміністрація

День соборності на сході

День Соборності в Сєвєродонецьку, 22 січня 2020 року. Фото: Луганська ОВА

Пригадаймо, як у квітні 2014 року на матчі зі львівськими «Карпатами» луганські активні вболівальники скандували проукраїнські гасла. Стадіон «Авангард», де це відбувалося, був за два кілометри від будівлі луганського СБУ, яка на той момент уже була захоплена терористами «лнр».

У 2017 році Маріуполь відзначився одним із наймасовіших святкувань Дня соборності. Тоді відбувся організований міською владою флешмоб «Єднаймось заради України», у якому взяла участь понад тисяча мешканців. Маріупольці утворили ланцюжок злуки біля Драматичного театру. Акція пройшла з національними прапорами, синьо-жовтими кульками та державним гімном України.

День соборності на сході

День Соборності в Маріуполі. Фото: газета «День»

Хода Єднання

День соборності на сході

День Соборності, Бахмут, 2022 рік. Фото: Донецька ОВА

У 2022 році на День Соборності бахмутяни провели ходу єднання в рамках акції «Ми — це Україна». Учасники та учасники ходи крокували з довгими синьо-жовтими стягами, виконуючи гімн України.

Найбільший «живий» прапор України в Лисичанську

У 2016 році на День Соборності жителі Лисичанська утворили найбільший «живий» прапор України. Мешканці використали аркуші паперу, розмальовані в жовтий та блакитний кольори. Ставши в прямокутну фігуру, вони організували найбільший «живий» стяг. Книга рекордів України зафіксувала це в категорії «Масові заходи. Розміри».

День соборності на сході

«Живий» прапор у Лисичанську на День Соборності, 2016 рік. Фото: OSTROVOK.LG.UA

Участь у флешмобі взяли учні загальноосвітніх шкіл №№ 12, 13, 27, 30. Усього до акції залучили 1215 дітей. Таким заходом вони символізували єдність та соборність нашої країни. Колектив учнів-учасників акції був нагороджений Дипломом Книги рекордів України.

Прапор України над окупованою частиною Луганщини

День соборності на сході

Скріншот: Військове телебачення України

У Станиці Луганській на День Соборності 2018 року волонтери та молодь провели патріотичну акцію. Використавши гелеві кульки, вони запустили в небо великий український прапор, який полетів у напрямок окупованого Луганська.

День Соборності в окупації

День соборності на сході

Фото з соціальних мереж

Попри окупацію та переслідування тих, хто підтримує Україну, жителі тимчасово окупованих територіях все одно демонструють підтримку Дню Соборності. Наприклад, у січня 2023 року у Сєвєродонецьку на місці, де щороку містяни збиралися на святкування, хтось зробив напис “ЗСУ”. За цей напис можуть арештувати або навіть вбити, але ті люди, в серці яких живе Україна, чекають на визволення від росіян!

***

Зараз українці, як ніколи, розуміють значення народної єдності. Під час повномасштабної війни з росією важливо не забувати, що ми — єдиний та незламний народ, який працює заради єдиної мети — перемоги та свободи!

Вгору