ДЕНЬ, ЯКИЙ СТАВ ОСНОВОЮ ДЛЯ СТВОРЕННЯ АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ У СКЛАДІ УКРАЇНИ

Джерело:  www.armyfm.com.ua  /  12:10, 20 Січня 2023

Майже півтора мільйона мешканців Криму взяли участь у голосуванні, з яких 93% дали згоду на створення Автономної Республіки Крим

20 січня Україна відзначає День Автономної республіки Крим. Саме в цей день, у 1991 році на території півострова відбувся законний референдум, підсумки якого стали основою для створення Автономної Республіки Крим у складі України. Майже півтора мільйона мешканців Криму взяли участь у голосуванні, з яких 93% дали згоду на створення Автономної Республіки Крим. А вже 1 грудня 1991 року мешканці Криму взяли участь у Всеукраїнському референдумі щодо проголошення незалежності України.

Депортація з історичної Батьківщини кримських татар радянським тоталітарним режимом, окупація Кримського півострова тоталітарним російським режимом — це те, через що пройшов кримськотатарський народ у своїй історії. І свій вибір давно зробив — бути з українцями та разом будувати щасливу і незалежну Україну. Від початку російсько-української війни позиція України та усього цивілізованого, демократичного світу залишається незмінною — Автономна Республіка Крим є територією Незалежної України, що визнано й українським законодавством та міжнародною спільнотою.

У часи важких випробувань, коли на нашу землю прийшла війна, кримські татари разом з українцями борються з російськими загарбниками та беруть активну участь у звільнені української землі від окупантів. З-поміж кримських татар сформовано окремий спецпідрозділ Крим в лавах ГУР МО, який зараз боронить українську землю в Бахмуті, він також брав учать в успішних спецопераціях на півдні країни та інших гарячих точках. Бійці підрозділу вже відзначені державними нагородами за успішні операції зі знищення ворога, які вони проводили спільно з українськими побратимами з інших підрозділів. Сьогодні кількісний склад підрозділу Крим постійно зростає, до підрозділу приєднуються мешканці тимчасово окупованого Криму та інших національностей, отримуючи бойовий досвід, необхідний для звільнення усієї території України. Немає сумнівів, що кримські татари будуть і в перших рядах, хто визволятиме свою рідну землю — український Крим від російських окупаційних військ. Кримські татари були, є та залишатимуться надійною опорою Української держави в Криму. Наша майбутня перемога сьогодні виборюється спільними зусиллями українців, кримських татар та всіх національностей, які боронять Україну. Крим — був, є і буде українським!

Разом до перемоги! Слава Героям, які захищають кожний сантиметр української землі!

Вгору