"Ці люди не хотіли жити": гаряча лінія "Lifeline Ukraine" допомагає жителям Донеччини та Луганщини

Джерело:  v-variant.com.ua  /  18:14, 29 Вересня 2023

Після початку повномасштабного вторгнення на гарчу лінію телефонують люди, які зіштовхнулись із пограбуванням, побиттям, пережили сексуальне насильство та втрату близьких. Гаряча лінія працює 24 години, 7 днів на тиждень

“Lifeline Ukraine” існує з 2019 року завдяки фінансової підтримки ЄС та Посольства Великої Британії у Києві. Після початку повномасштабного вторгнення на гарчу лінію телефонують люди, які зіштовхнулись із пограбуванням, побиттям, пережили сексуальне насильство та втрату близьких. Східний Варіант поспілкувався із засновником організації — Полом Ніландом.

Пол Ніланд родом з Ірландії. Проте прожив в Україні останні 20 років. І у 2019 році заснував “Lifeline Ukraine” — гарячу лінію з питань профілактики самогубств та підтримки психічного здоров'я.

Гаряча лінія працює 24 години, 7 днів на тиждень.

ЄС_допомога

За 4 роки ми надали допомогу близько 73 тисячам людей”, — зазначив Пол.

Засновник організації розповів, що основна причина створити “Lifeline Ukraine” – це можливість надати підтримку ветеранам й ветеранкам.

Це розповсюджена міжнародна практика: якщо людина стає на захист рідної країни, то після повернення спостерігають за її ментальним станом. Тому що військові переживали важкий травматичний досвід”, — поділився Пол.

Зі слів героя, він не очікував, що його гаряча лінія стане національною та буде допомагати усім, хто цього потребує.

Коли я готувався до того, що почну допомагати ветеранам, то навіть не міг подумати, що гаряча лінія стане національною у запобіганні самогубства для будь-кого в Україні! Проте це було особливо важливо після того, як почалось повномасштабне вторгнення”, — розповів засновник.

Пол поділився, що будь-яка країна має мати гарячу лінію з допомоги людям в часи емоційних криз.

ЄС_допомога

Фото: Vogue UA

Гарячі лінії щодо запобігання самогубства потрібні не тільки в контексті війни. Я пригадаю історію на цю тему. Звик кожного дня переглядати таблицю з реєстраціями, чому люди телефонують до нас. І одного разу читав, і дивлюсь, що в причинах написано слово, яке я не знаю. Слово “самотність”. І я звертаюсь до своєї колеги та прошу пояснити”, — розповів Пол.

Чолові зазначив, що англійська — це його рідна мова, також він гарно говорить російською. Проте намагається перейти на українську. І вже 1503 дні вивчає українську мову. Витрачає на це 30-40 хвилин кожного дня.

ЄС_допомога

Пол Ніланд. Фото: Пол Ніланд

Пол пригадав, що тоді його колега переклала слово на російську, але він все ще не розумів, що воно означає.

Я ніколи не чув це слово російською. І одна із дівчат говорила англійською й сказала “loneliness”. Це справді був момент, що зачепив мене. Саме у розумінні свої роботи та того, що ми робимо”, — поділився засновник.

Пол зазначив, що “Lifeline Ukraine” почали впроваджувати миттєву підтримку. Важливо, що одна людина може телефонувати по декілька разів. І це може бути як телефонна розмова, так і спілкування через зручний месенджер.

ЄС_допомога

Фото:UkrMedia

Весною цього року у мене в команді працювало 6 тисяч працівників й працівниць миттєвої допомоги. Зараз у нас 4 тисячі працівників й працівниць через фінансові питання. Якщо матиму більший бюджет, то матиму більше можливостей. Тоді будемо відповідати на більшу кількість дзвінків”, — розповів засновник.

Допомога Луганській та Донецькій області

Пол поділився, що з початком повномасштабного вторгнення готував “Lifeline Ukraine” до допомоги українцям та українкам, що постраждали через війну.

Коли я читав про окуповані території, та зрозумів, що російська окупація зробила з Україною. Це сексуальне насильство, побиття, катування та вбивства. Я почав готувати “Lifeline Ukraine” до можливості допомогти психологічно й запобігати самогубству”, — розповів засновник.

Зі слів Пола, ще один важкий психологічний фактор для українців та українок — це втрата дому.

ЄС_допомога

Фото: Vogue UA

Коли ти загубив все, що було у твоєму родинному домі, а також роботу, школу, друзів. Потрібно скласти життя в одну валізу та поїхати”, — поділився Пол.

Чоловік пригадав, як перебуваючи у Києві, на початку повномасштабного вторгнення, бачив людей похилого віку, які евакуйовувались зі сходу країни з однією валізою або сумкою.

ЄС_допомога

Ми готувалися допомогти людям пережити знищення власних будинків й переїзд до незнайомих міст. Тому впровадили схожого виду підтримку”, — розповів засновник.

Пол поділився ще однією історією, коли на гарячу лінію зателефонували з окупованої території Донеччини.

Близько 4 місяців тому одна із моїх операторок розповіла, що їй подзвонив чоловік з окупованої території Донеччини. Ми надаємо допомогу усім без виключення, тому дівчина професійно провела дзвінок. Людина могла побачити інформацію про нас в інтернеті, й написати або подзвонити з окупованої території. Іноді таке трапляється, ми нікому не відмовляємо в допомозі”, — пригадав засновник.

ЄС_допомога

Зі слів Пола, з 2019 року та до 2022 року великий відсоток дзвінків поступав із прифронтових територій Донецької й Луганської області. Тому що лінія із самого початку була створена для військових, ветеранів та ветеранок.

Після початку повномасштабного вторгнення кількість людей збільшилась в декілька разів. Переважно звертаються людини, яким довелось евакуюватися зі сходу в більш безпечні регіони.

Ми допомагаємо людям із Донеччини та Луганщини. Впровадили підтримку для будь-яких людей з усіх населених пунктів України. Багато людей було евакуйовано із Бахмута, Соледара. Вони постраждали від росіян та потребують психологічної підтримки”, — зазначив засновник.

ЄС_допомога

Фото: Українська правда

Чоловік зазначив, що часто пишуть самотні матері, яким довелось виїхати із Маріуполя, Бахмута. Тепер жінки проживають в інших українських містах або закордоном.

Вони розповідають про дітей, смуток за домом та нерозуміння, як жити далі”, — поділився Пол.

Зі слів чоловіка, зараз багато людей, які потребують допомоги “Lifeline Ukraine”.

Кожен раз, коли ЗСУ просуваються на лінії фронту та деокуповують частину територій на сході й не тільки, ми отримуємо безліч дзвінків. Вони стосуються пограбування, побиття, сексуального насильства. Ці люди не хотіли жити”, — розповів Пол.

Як ЄС допомагає дільності “Lifeline Ukraine”

Пол розповів, що дільність “Lifeline Ukraine” підтримували донори із ЄС, а також Посольство Великої Британії у Києві. Саме завдяки цій підтримці вийшло запустити роботу цього важливого соціального проєкту.

Кількість регулярної миттєвої підтримки зростає щомісяця. Я вже зараз планую розширювати нашу команду. Сподіваюсь, що “Lifeline Ukraine” знову отримає фінансову підтримку від ЄС. Ми хочемо взяти більше людей в команду, щоб була змога ефективніше допомагати українцям та українкам”, — розповів Пол.

ЄС_допомога

Фото: Vikna.tv

Чоловік зазначив, що зараз у “Lifeline Ukraine” працює 4 тисячі операторів й операторок, проте він хоче збільшити кількість працівників й працівниць. І це можливо завдяки грантовим коштам від донорів із ЄС.

Я хочу розширитися до 15 тисячі співробітників й співробітниць. Це доречно та важливо зараз. Психологічна травма від війни буде з нами ще багато-багато років. Тому діяльність гарячої лінії з питань профілактики самогубств та підтримки психічного здоров'я стає все більш необхідною... Зараз я спілкуюсь із 8 донорами з ЄС, та сподіваюсь отримати позитивні новини. Забезпечити роботу “Lifeline Ukraine” на наступні 12 місяців”, — поділився Пол.

Пол згадав, як дільність “Lifeline Ukraine” підтримували донори із ЄС. Надати допомогу 73 тисячам людей не вдалось би без їх фінансового та комунікаційного залучення.

Донори із ЄС допомагали фінансово: оплачували роботу операторів й операторок, оренду приміщення, логістичні потреби. А також допомагали комунікаційно: надавали своїх експертів та експерток для створення інформаційних матеріалів, проведення освітніх подій та рекламу. Гаряча лінія мала рекламні матеріали онлайн, та поширювала їх офлайн в різних містах України.

Наприклад, у лютому 2023 року гаряча лінія “Lifeline Ukraine” разом із комунікаційною кампанією Представництва ЄС в Україні “Прямуємо разом” провела кілька різних семінарів для жінок. Вони були присвячені таким темам, як: підтримка психічного свого здоров‘я, взаємодія із дітьми, почуття втрати та горювання.

***

Якщо ви відчуваєте, що потребуєте психологічної допомоги, то можете зателефонувати або написати за номером 7333. Дзвінок буде повністю анонімним та безплатним.

Вгору