"Брудну бомбу" не виявили. МАГАТЕ заявило про відсутність доказів розробки в Україні

Джерело:  uainfo.org  /  19:46, 3 Листопада 2022

МАГАТЕ виступила із заявою

Інспектори Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) завершили перевірку трьох об'єктів в Україні та не виявили жодної незаявленої ядерної діяльності.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на МАГАТЕ, інформує UAINFO.org.

Зазначимо, що Росія висунула Україні звинувачення щодо нібито виготовлення "брудної бомби". Після письмових заяв України МАГАТЕ перевірило діяльності трьох локаціях - Інституту ядерних досліджень у Києві, Східного гірничо-збагачувальному комбінату в Жовтих Кодах і ВО "Південний машинобудівний завод" у Дніпрі.

"На підставі оцінки наявних на сьогоднішній день результатів та інформації, наданої Україною, Агентство не виявило жодних ознак незаявленої ядерної діяльності та матеріалів у місцях розташування", - сказано у повідомленні.

Інспектори також відібрали зразки навколишнього середовища для аналізу в лабораторіях гарантій МАГАТЕ та його мережі аналітичних лабораторій. Так, відбір проб навколишнього середовища є загальновживаним заходом гарантій із надчутливими аналітичними методами, які можуть надати інформацію про минулу та поточну діяльність, пов’язану з поводженням з ядерними матеріалами.

"Наша технічна та наукова оцінка результатів, яку ми наразі провели, не показала жодних ознак незаявленої ядерної діяльності та матеріалів у цих трьох місцях. Крім того, якнайшвидше ми повідомимо про результати відбору проб навколишнього середовища", - сказав гендиректор МАГАТЕ Рафаель Гроссі.

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба подякував МАГАТЕ за оперативну перевірку українських об'єктів.

"МАГАТЕ перевірило три українські об’єкти, які опинилися в центрі російської дезінформації, і не знайшло доказів будь-яких "брудних бомб". Я дякую Рафаелю Гроссі за чудову та оперативну співпрацю МАГАТЕ, яка допомогла протистояти російській брехні. Росія підтвердила свій статус головного брехуна світу", - написав він.

Нагадаємо, міністр оборони РФ Сергій Шойгу провів телефонні розмови з низкою колег, яким розповів про нібито підготовку Україною "провокацій" з використанням "брудної бомби". Докладніше про це - у матеріалі РБК-Україна.

Після цього міністр закордонних справ Дмитро Кулеба запросив експертів МАГАТЕ до Україну, аби перевірити мирні об'єкти, на яких, як запевняє РФ, нібито відбувається розробка "брудної бомби".

Нагадаємо, що раніше президент РФ Володимир Путін підтвердив, що це він ініціював поширення інформації про нібито підготовку України до використання "брудної бомби".

Вгору