Близько 126 тонн відходів на рік: у Маріуполі будується потужний сміттєсортувальний комплекс

Джерело:  shotam.info  /  10:51, 24 Вересня 2019

Яким буде новий комплекс?

Сміттєсортувальний комплекс в Маріуполі буде одним з найпотужніших в Україні – за рік маріупольці зможуть сортувати близько 126 тисяч тонн відходів. Про це передає MRPL.CITY.

Яким буде новий комплекс?

Комплекс зможе сортувати всі відходи, які надходитимуть. Разом із ним з’явиться і нова чаша полігону, на якій будуть ховати вже не 100% відходів, як це відбувається сьогодні, а набагато менше.

Для будівництва нового полігону і сортувального комплексу необхідно близько 164 мільйонів гривень. Кошти планують отримати від Європейського банку реконструкції та розвитку.

Допомога від ЄБРР

“Європейський банк реконструкції і розвитку готовий, я підкреслю, тільки розглянути можливість надання кредиту, а це вже великий крок. Максимальний розмір фінансування, який може надати ЄБРР – 14,5 млн євро. Ми говоримо про найкращий результат в цьому випадку. Маючи такі гроші, можна побудувати не тільки полігон і сортувальний комплекс, але і провести рекультивацію недіючих полігонів і, врешті-решт, серйозно задуматися про будівництво сміттєпереробного заводу”, – розповів керівник комунального підприємства «Полігон ТПВ» Віктор Азізов.

Співпраця із компаніями-покупцями вторсировини

Він також пояснив, що в майбутньому відсортовані ресурси – пластик, скло, картон, метал – можна буде продавати великим компаніям в Україні, які готові купувати вторсировину.

Найближчим часом у місті розроблять програму з залучення населення до роздільного збору побутових відходів.

Нагадаємо, що у Маріуполі запускають станцію сортування сміття біля METRO.

Вгору