Безглузді тендери: за що борються одесити і що можна зробити? (відео)

Джерело:  usionline.com  /  17:42, 22 Вересня 2023

Всього за 100 кілометрів від Одеси ворог знищує усе живе, а тут хочуть за мільйони висадити ялинки. Або відремонтувати суд, в який в будь-який момент може прилетіти. Тим часом волонтери купляють захисникам все необхідне, а не влада. Після війни все буде потрібне – і дерева, і оновлений суд, але зараз потрібна Перемога!

Кожну суботу одесити виходять на акції протесту і вимагають зупинити мільйонні тендери під час повномасштабної війни. Чи справді Київський районний суд може отримати 106 млн під час війни?

Детальніше про це дивіться в репортажі кореспондента Української Служби Інформації Арсена Подосяна.

У вишиванках, з фотографіями полеглих воїнів кожну суботу вже майже місяць активісти вимагають не витрачати бюджетні кошти на ремонт суду або висадку екзотичних дерев в Одесі, а віддавати гроші ЗСУ. Адже зараз одесити також боронять рідну Україну від ворога та на жаль багато хто поліг на полі бою. Гроші на потрібну амуніцію збирають рідні або волонтери.

Всього за 100 кілометрів від Одеси ворог знищує усе живе, а тут хочуть за мільйони висадити ялинки. Або відремонтувати суд, в який в будь-який момент може прилетіти. Тим часом волонтери купляють захисникам все необхідне, а не влада. Після війни все буде потрібне – і дерева, і оновлений суд, але зараз потрібна Перемога, – розповів активіст Дем’ян Ганул.

Насправді ще в лютому цього року з міського бюджету виділили 2 мільйони гривень на ремонт одеського районного Київського суду. Як виявилося, ці гроші були потрібні на проект для нового будівництва. Адже Київський суд орендує у міста колишній дитячий садочок і ця будівля не підходить за європейським стандартам для суду.

Насправді замість ремонту там хочуть побудувати два додаткових поверхи та облаштувати приміщення усім необхідним.

Не зрозуміло, чому саме з міського бюджету. Адже в бюджеті насправді немає таких грошей, а ось у судовій адміністрації – є. І щоб, наприклад, у майбутньому таку суму заклали на ремонт, треба, щоб це підтримали, а я думаю, що цього не станеться. Дійсно Київський суд у скрутному становищі. Тому я думаю, що у майбутньому єдиним виходом буде те, щоб він отримав окрему будівлю, а там знов був садочок. Але наразі маємо оренду на 50 років з 2004 року, – прокоментував ситуацію депутат Одеської міської ради Петро Обухов.

Ну, а наразі безглузді тендери продовжують оголошувати, – одесити й надалі готові протестувати, поки їх не почують. До речі, підтримали одеситів кияни, які вже теж провели подібний мітинг, вимагаючи під час війни фінансування ЗСУ, а не висадку дерев чи нове будування.

Вгору