Артем Лисогор: досьє начальника Луганської обласної військово-цивільної адміністрації

Джерело:  v-variant.com.ua  /  12:01, 14 Лютого 2024

Журналісти зібрали основні факти про життя та діяльність голови Луганської ОВА Артема Лисогора

Лисогор Артем Володимирович — український громадсько-політичний діяч, має досвід роботи у Міністерстві внутрішніх справ України, під час російського вторгнення брав участь в обороні населених пунктів Луганщини. Нині — голова Луганської обласної адміністрації, начальник обласної військово-цивільної адміністрації (ОВА).

Журналісти Східного Варіанту зібрали основні факти про життя та діяльність голови Луганської ОВА Артема Лисогора.

лисогор

Фото з особистої сторінки Артема Лисогора у Facebook

Освіта

Артем Лисогор народився 25 квітня 1983 року у Дніпропетровську (нині Дніпро). З дитинства мріяв бути правоохоронцем і юридичним правником.

«Ще тоді було чітке усвідомлення того, що я хочу в житті. І, власно кажучи, вже після закінчення університету я по цій стезі й рухався», поділився він зі Східним Варіантом.

У 2004 році Артем Лисогор закінчив Національну академію внутрішніх справ. Має вищу юридичну освіту за спеціальністю «Правознавство».

Досвід роботи та шлях служби

Професійний шлях почав зі слідчих підрозділів, потім — бойової та спеціальної підготовки. Працював в Амур-Нижньодніпровському та Бабушкінському районних відділах Дніпропетровського міського управління УМВС.

Згодом перейшов в Управлінні громадської безпеки ГУМВС в Дніпропетровській області. Служив у полку патрульної служби поліції особливого призначення «Дніпро-1», де був заступником командира роти та брав участь у бойових діях на сході України у 2014.

лисогор

Фото з особистої сторінки Артема Лисогора у Facebook

З липня 2016 року Артем Лисогор тимчасово виконував обов’язки заступника начальника Головного управління Нацполіції у Житомирській області. Через два місяці був призначений заступником начальника ГУ Нацполіції в Житомирській області.

лисогор

Фото з особистої сторінки Артема Лисогора у Facebook

З жовтня 2021 до червня 2022 року був у відрядженні на сході України та виконував обов’язки заступника командувача Операції об’єднаних сил щодо залучення сил та засобів підрозділів Національної поліції.

За рішенням керівництва Нацполіції брав участь у спеціальних навчаннях з відпрацювання ефективності та злагодженості дій у прикордонних районах Житомирської області.

На момент повномасштабного вторгнення рф на територію України Артем Лисогор перебував на лінії розмежування у Щасті Луганської області. Він поїхав туди 20 лютого 2022 року за вказівкою командувача Операції об'єднаних сил для організації роботи додаткових підрозділів, сформованих із батальйонів.

лисогор

Фото з особистої сторінки Артема Лисогора у Facebook

Артем Лисогор разом з підрозділом патрульної служби поліції особливого призначення «Луганськ-1» одні з перших, хто зустрів спроби противника перетнути лінію розмежування в районі Щастя і Станиці Луганської.

Після протистоянь у Щасті, в перші кілька днів ворожого наступу, військовим довелося відступити, аби не потрапити в оточення та зберегти особовий склад і техніку. Створилася нова лінія оборони. Артем Лисогор разом з військовими підрозділами прибув до командного пункту у Сєвєродонецьку.

Там отримав нові завдання від керівництва для оборони населених пунктів навколо міста. Він відповідав не тільки за Сєвєродонецьк та Лисичанськ, а і за всю лінію оборони, де були розташовані українські позиції.

лисогор

Фото з особистої сторінки Артема Лисогора у Facebook

16 березня 2022 року Артем Лисогор нагороджений орденом за особисту мужність і самовіддані дії у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі. Відповідний указ про відзначення державними нагородами опублікований на сайті Президента України.

У червні того ж року Артем Лисогор отримав орден Богдана Хмельницького ІІІ ступеня за указом Володимира Зеленського.

На посаді голови Луганської ОВА

Артем Лисогор сприймає нові життєві виклики як можливість розвитку та досягнення цілей, які необхідні для держави та громадян України.

12 квітня 2023 Президент України Володимир Зеленський призначив його головою Луганської обласної військової адміністрації. Артем Лисогор рішуче налаштований «виправдати очікування щодо забезпечення нормального і планового розвитку Луганщини після її звільнення, а також її відбудову».

лисогор

Фото з особистої сторінки Артема Лисогора у Facebook

Нині Артем Лисогор контролює ситуацію в Луганській області та звітує про події з окупованих та деокупованих територій.

«На жаль, на теперішній час у нас незначна територія під контролем. Та я думаю, що це ненадовго. Ми маємо лише ряд населених пунктів під контролем, які знаходяться на лінії зіткнення. Ситуація важка, але контрольована, кажучи військовою мовою. Допомога громадянам у цих населених пунктах надається постійно», — розповідає голова Луганської ОВА Східному Варіанту.

Крім цього Артем Лисогор підтримує взаємодію зі Збройними силами, проводить засідання Ради оборони. Бере участь у зустрічах з міжнародними партнерами щодо відновлення деокупованих населених пунктів. Для цього створений Офіс відновлення та розвитку Луганської області, який працює як «інформаційно-аналітичний центр та комунікаційний майданчик для стейкхолдерів".

Також на посаді голови Луганської ОВА Артем Лисогор займається питаннями медичних послуг.

«У кожній територіальній громаді області створені мобільні мультидисциплінарні команди з обов’язковим включенням сімейного лікаря та соціального працівника», — розповідає голова Луганської ОВА.

Нині основні зусилля голови Артема Лисогора зосереджені на забезпеченні житлом ВПО з Луганщини. Також він контролює роботу гуманітарних хабів і координаційних центрів надання допомоги та виконує інші обов'язки, відповідно до своїх теперішніх повноважень.

Соціальні мережі

Про ситуацію в області та деталі роботи Артем Лисогор розповідає на своїй сторінці у Facebook та Телеграм.

Вгору