Агітація в дитсадках та побудинкові обходи. Як росія фабрикує "вибори" на Луганщині

Джерело:  v-variant.com.ua  /  11:49, 13 Березня 2024

З 15 по 17 березня жителів тимчасово окупованих територій змушуватимуть з'явитися на так званих виборчих дільницях або проголосувати онлайн, з метою зібрати достатньо голосів на підтримку путіна

На тимчасово окупованих територіях російські загарбники інсценують “вибори”, щоб зробити переможцем міжнародного злочинця володимира путіна. Для цього окупанти використовують всі можливі методи: голосування під дулами автоматів, залучення дітей до виборчої агітації та пропагандистські флешмоби.

З 15 по 17 березня жителів тимчасово окупованих територій змушуватимуть з'явитися на так званих виборчих дільницях або проголосувати онлайн, з метою зібрати достатньо голосів на підтримку путіна. Це не лише порушення міжнародного права, а й спроба легітимізувати “анексію” та репресивний режим на цих територіях.

Східний Варіант розповість про те, як насильство, підкуп та інші форми тиску використовуються для забезпечення “правильного” для російського диктатора результату в окупованих населених пунктах Луганщини.

Агітаційні візити до осель

“Якщо ви нікого не чекали, а до вашого будинку раптово постукали — не панікуємо, скоріше за все це виборча комісія” — під таким гаслом, починаючи з 17 лютого, члени виборчкому так званої “лнр” в супроводі озброєних силовиків проводили побудинкові обходи. До спеціальних бригад було залучено близько двох тисяч осіб.

Ці заходи мали на меті переконати місцевих жителів взяти участь у голосуванні та зробити перепис тих, хто не бажає йти на “вибори президента рф”.

Тим, хто відверто відмовляється, загрожує мобілізація або звільнення з місця роботи.

скрін псевдо вибори

Скріншоти із соціальної мережі “Вконтакте”

скрін псевдо вибори

Скріншоти із соціальної мережі “Вконтакте”

За словами голови Луганської ОВА Артема Лисогора, окупанти пропонували до п’яти тисяч рублів за згоду віддати свій голос. Зробити це можна незалежно від наявності російського паспорта.

Загарбницька влада виправдовує таке рішення тим, що багато українців не встигли оформити документи рф.

Проте варто відзначити, що для отримання ряду інших послуг, починаючи від медичного обслуговування і закінчуючи соціальною допомогою, необхідно мати російський паспорт. Без нього будь-які сфери обслуговування для громадян стають недосяжними.

“Аби збільшити явку на цих перевиборах путіна, окупанти дозволили отримувати бюлетені, пред’являючи будь-який документ, що засвідчує особу. Навіть паспорт громадянина України: як у формі книжечки, так і нові — ID-картки. Хоча ще перед так званими «першими виборами» у 2023 росіяни хизувалися начебто високим відсотком паспортизації населення так званої «лнр». Як бачите, виявилося це черговим фейком, бо «цик» рф дозволив пред’являти на виборчій дільниці й паспорт СРСР, якщо в когось такий зберігся”, — розповідає Артем Лисогор.

псевдо вибори

Фото: Associated Press

Після двадцятиденних візитів до помешкань місцевих жителів, окупаційний виборчий комітет заявив про те, що 92,4% населення, мовляв, було “переконано” взяти участь у голосуванні.

Однак, цифри, скоріше за все, “малювали” за старою схемою. В одній з місцевих спільнот тимчасово окупованого Сєвєродонецька повідомляють, що людей в місті набагато менше, ніж зазначено окупаційною владою у списках:

“З побудинковим передвиборчим обходом у Сєвєродонецьку зовсім сумно. Людей не вистачає. Списки вигадали. Тепер ходять по квартирах, щоб запрошення на голосування роздати. Та ось біда — за них розписуватись треба. А нікому. Але голосування, звичайно ж, пройде як годиться: з високою явкою й одноголосним «вибором» диктатора”.

скрін псевдо вибори

Фото: телеграм-канал “Северодонецк ЛХС 1934”

Водночас у Луганській ОВА зазначають, що в Сєвєродонецьку та сусідньому Рубіжному з початком “виборчого” процесу посилили контроль на блокпостах під час в’їзду або виїзду. Перевіряють особисті дані громадян за списками. Зокрема, чоловіки піддаються більш ретельній перевірці, оскільки вони можуть “знадобитися” окупантам відразу після голосування.

Голосуй за путіна — отримуй знижки на ліки

Ще однією складовою “передвиборчої” кампанії рф стали знижки на медичні послуги та придбання ліків. Окупанти цинічно використовують вразливе становище місцевих жителів, пенсіонерів здебільшого, намагаючись отримати їхню підтримку шляхом надання пільг.

Так, до прикладу, в одній з аптек Луганська з’явилося оголошення про знижку в 15% на будь-який препарат за умови підпису бюлетеня.

скрін псевдо вибори

Фото: телеграм-канал “Маріуполь. Спротив”

Ще один випадок зафіксований в лікарні тимчасово окупованого Лисичанська.

Там загарбники пропонують не тільки знижки на ліки, а й на медичне обслуговування. Уточнюють, що це потрібно обговорити із головним лікарем та обіцяють “повну конфіденційність”.

скрін псевдо вибори

Фото: телеграм-канал “Почуті”

Раніше також в одній із лікарень Луганська обіцяли повністю безплатне медичне обстеження для всієї родини за голос на користь міжнародного злочинця путіна.

скрін псевдо вибори

Фото: телеграм-канал “Маріуполь. Спротив”

Пропаганда в закладах освіти

Один з основних методів впливу росіян полягає в поширенні пропаганди серед дітей в освітніх установах. Там вони активно проводять агітаційні заходи, починаючи з найменших вікових груп. Влаштовують “патріотичні” флешмоби та залучають до голосування.

За даними Центру національного спротиву, на тимчасово окупованих територіях активно впроваджується пропаганда в дитсадках.

Особи, що пропагують “вибори”, виступають як серед малюків, так і серед їхніх батьків. Вони роблять акцент на агітації дорослих взяти участь у голосуванні, обіцяючи значущі поліпшення як для них, так і для їхніх дітей, у разі “правильного вибору”.

псевдо вибори

Фото російських ЗМІ

“Таким чином окупанти й надалі проводять політику геноциду на ТОТ, змінюючи самоідентифікацію цілого покоління українців”, — пояснюють у Центрі національного спротиву (ЦНС).

Не оминають і вищі навчальні заклади. В одному з університетів Луганська представники “виборчкому” провели семінар з метою популяризації теми “виборів” та розповіли про алгоритм участі для студентів.

скрін псевдо вибори

Фото російських ЗМІ

Для фальсифікації результатів псевдовиборів та фільмування в масовках, окупанти залучають так званих волонтерів. Ці “волонтери” переважно є студентами російських вищих навчальних закладів, яким обіцяють виплату стипендій у разі згоди на “відрядження”, за яке також передбачаються виплати.

Окрім цього, задля контролю та створення імітації масовості на фейкових виборах, загарбники створили флешмоб “вся сім’я — на вибори”, в межах якого примушують українців публікувати фото з родиною на “виборчих дільницях”.

В Центрі національного спротиву зазначають, що всі працівники окупаційних держустанов на захопленій Луганщині були проінформовані про обов'язкову участь у цьому флешмобі.

агітація

Скріншот із соціальної мережі “Вконтакте”

Рух опору

Разом з агітаційними заходами росіян зростає рух опору серед населення. Жителі Луганщини демонстративно спалюють пропагандистську макулатуру й сміливо висловлюють свою думку в місцевих чатах.

“Навіщо голосувати, якщо вибору немає? Не підтримуйте того, хто тримає вас у страху”, — пише жінка в коментарях під черговим дописом окупантів.

скрін псевдо вибори

Скріншот із соціальної мережі “Вконтакте”

Місцеві мешканці скаржаться, що замість доброустрою в містах, загарбницька влада займається створенням картинки на своїх фейкових виборах.

“Який там світлофор, вибори на носі, головне банер”, — обурюється мешканка Луганщини в одній зі спільнот.

скрін

Скріншот із соціальної мережі “Вконтакте”

Набирає обертів і рух спротиву “Жовта стрічка”. Активісти вилучають десятки газет та буклетів так званих кандидатів в президенти країни-терориста і спалюють їх, а ще залишають влучні нагадування для ворога:

скрін псевдо вибори

Фото: Жовта Стрічка

У підсумку важливо зазначити, що попри будь-які дії кремля, “вибори” так само як і “анексія” тимчасово окупованих територій ніколи не будуть визнані світовою спільнотою.

Окупанти порушують усі принципи демократії та роблять усе можливе, аби до протиправних заходів долучилося якомога більше колаборантів.

Не ставайте співучасниками злочинів росіян — утримайтеся від проведення та голосування на виборах президента рф.

Ваша безпосередня участь в організації та проведенні незаконних виборів може бути визнана підтримкою окупаційного режиму, що тягне за собою кримінальну відповідальність відповідно до Кримінального кодексу України за статтею про колабораційну діяльність (частина п’ята статті 111-1 КК України).

Вгору