26 березня: День Національної гвардії України

Джерело:  apostrophe.ua  /  09:27, 26 Березня 2023

В Україні відзначають День Національної гвардії: історія свята 26 березня

26 березня, в Україні відзначають День Національної гвардії, який було створено згідно з Указом Президента №148/2015 від 18 березня 2015 року.

Про це пише "Апостроф".

  • День Національної гвардії України — до 2000 року відзначався щорічно 4 листопада у день прийняття Верховною Радою України 1991 року Закону України «Про Національну гвардію України».
  • Після перейменування Внутрішніх військ МВС України у Національну гвардію 2015 року відзначається 26 березня.

Сьогодні, 26 березня: День Національної гвардії України : 26:03:2023 - 20  хвилин Тернопіль

Як самостійна силова структура Нацгвардія існувала з 1991 по 2000 роки й своє професійне свято відзначала 4 листопада, у день прийняття Верховною Радою України 1991 року Закону України "Про Національну гвардію України".

До її складу увійшли внутрішні війська України, добровольці і патріоти, що стали на захист народу і державності України в один з найважчих моментів у новітній історії країни, посягань на її цілісність і суверенітет.

Сучасна Національна гвардія України - підрозділ, що входить до системи Міністерства внутрішніх справ України та має правоохороні функції, була створена 12-го березня 2014-го року Законом України «Про Національну гвардію України».

У березні 2014 року було прийнято закон "Про Національну гвардію України", згідно з яким НГУ набула статусу військового формування з правоохоронними функціями, базою для формування особового складу якої стали підрозділи Внутрішніх військ та добровольці.

Вже з квітня 2014 року особовий склад Нацгвардії у взаємодії зі Збройними силами України брав участь у антитерористичній операції.

Підрозділи оперативного призначення НГУ були сформовані за структурою підрозділів Сухопутних військ та забезпечені необхідною бронетехнікою та озброєнням.

Нацгвардія здатна забезпечувати правопорядок та безпеку громадян з урахуванням передового досвіду аналогічних формувань країн Європи та світу.

Безпосереднє військове керівництво Національною гвардією України здійснює командувач Національної гвардії України, яким на даний час є генерал-лейтенант Юрій Лебідь. Він призначається та звільняється Верховною Радою України за поданням Президента України.

З введенням воєнного стану Національна гвардія України підпорядковується Головнокомандувачу Збройних Сил України, крім військових частин (підрозділів), які здійснюють конвоювання та охорону дипломатичних представництв.

Вгору