200 тис. грн прибутку: як черкащанин заробляє на сонячних панелях

Источник:  shotam.info  /  16:12, 23 Июля 2019

Вироблену електроенергії Руслан продає за «зеленим» тарифом: у сонячний день панелі «заробляють» йому близько 1000 гривень, а за місяць – до 30 тисяч гривень

Руслан Запорожець із Черкащини встановив у себе на подвір’ї сонячну електростанцію з рухомими панелями. Вже четвертий рік він поспіль отримує 200 тис. грн. прибутку на рік від продажу виробленої електроенергії в мережу, передає Про головне.

“Спочатку я встановив шість сонячних панелей – для автономного освітлення на подвір’ї. Але побачив, що панелі виробляють навіть більше електроенергії, ніж треба було для забезпечення освітлення, – розповідає Руслан. – Вже у квітні ці шість панелей виробляли більше енергії, ніж споживає будинок”.

Відтоді Руслан вирішив встановити потужнішу електростанцію, загалом вона обійшлася господарю у понад 20 тисяч доларів (ця сума окупилася за 3 роки).

Установку робив самотужки – заощадив на монтажі. Зараз у нього 140 сонячних панелей. Вироблену електроенергії Руслан продає за «зеленим» тарифом: у сонячний день панелі «заробляють» йому близько 1000 гривень, а за місяць – до 30 тисяч гривень. 

Наверх