20 історій російського полону...

Джерело:  bigkyiv.com.ua  /  16:33, 15 Січня 2024

Фіксація злочинів та досвід тих, хто вже заплатив найдорожчу ціну за перемогу України

Про те, що Росія грубо порушує Женевську конвенцію про поводження з військовополоненими, повідомлялося ще навесні 2022 року у перші тижні після початку повномасштабного вторгнення. Про тортури розповідали ті, кому чудом вдалося вирватися з рук окупантів, а кого повертають впродовж 2022 та 2023 року в ході обмінів. «ВК» систематизував історії, які свідчать про злочини, а також про те, що допомогло вижити українським військовополоненим.

20 історій російського полону: фіксація злочинів та досвід тих, хто вже  заплатив найдорожчу ціну за перемогу України

Росіяни застосовують як фізичні. Так і психологічні тортури над людьми. Кожен повідомляє про факти побиття, відсутність їжі та необхідного одягу, про знущання у вигляді кар за те, що люди сидять, а не стоять, дивляться не туди, куди наказали наглядачі, катування під час допитів. Полонених українських військових росіяни змушували співати гімн РФ, читати російську пропагандистську літературу.

Систематизована інформація – це одночасно фіксація злочинів окупантів, які мають бути покарані за свої діяння на міжнародному рівні.

А також, хоч і важко про це говорити – кожна історія визволеного військового полоненого, це слово надії. Адже кожен, хто вижив та поділився досвідом пережитого, шляхом реабілітації, своїми цілями і планами на майбутнє – розповідає про те, що вже було заплачено велику ціну за перемогу, і вона обов’язково відбудеться.

Більшість історій – про людей, доля яких пов’язана так чи інакше з Київським регіоном чи деокупацією Київщини.

Про пережите у російському полоні українськими захисниками та шлях до визволення читайте за посиланням:

Вгору