Запрацював сервіс перевірки заяв на реєстрацію земельних ділянок

Источник:  shotam.info  /  16:16, 7 Февраля 2020

Як це працює

В Україні із 6 лютого 2020 року Держгеокадастр запустив безкоштовну функцію перевірки обмінних файлів, потрібних для реєстрації земельних ділянок.

Про це повідомили у пресслужбі Кабінету Міністрів України.

За інформацією, в Уряді очікують, що функція допоможе скоротити рівень відмов під час реєстрації земельних ділянок до 4 %.

Як це працює

Обмінні файли, що потрібні для реєстрації земельних ділянок (XML-файли), перед подачею можна буде безкоштовно перевірити.

«Відтепер, якщо ви подаєте документи для реєстрації земельної ділянки, ваш файл може бути автоматично перевірений програмою і ви отримаєте зворотний зв’язок із переліком помилок, якщо ви їх припустилися», – зауважив глава українського Уряду.

За словами прем’єра, раніше люди могли місяцями не отримувати відповіді, а в разі зворотного зв’язку їм не повідомлялося про те, яку саме помилку в файлі вони допустили.

Довідка

Згідно з аналізом заяв про держреєстрацію, понад 60 % відмов стосувалися зауважень щодо правильності заповнення та валідності обмінного файлу.

Тобто могли відмовити через помилку в обмінному файлі, при цьому не вказували, яку саме.

Відтепер перед поданням можна перевірити, чи все правильно заповнено, виявити помилки та отримати протокол перевірки, який зберігатиметься в системі впродовж 90 діб.

Вказаний сервіс доступний на порталі електронних послуг Держгеокадастру (https://e.land.gov.ua).

Нагадаємо, в Україні презентували мобільний додаток «Дія», що допоможе отримати 100% державних послуг онлайн до 2024 року та 50 основних послуг у 2020 році.

Наверх