На роботу водіями трамваїв беруть навіть тих, кого раніше не допускали: як стати вагоноводом

Джерело:  bigkyiv.com.ua  /  10:52, 19 Лютого 2024

Після початку повномасштабного вторгнення чимало водіїв Київських трамваїв пішли на фронт, а вакантні місця не заповнили. Відтак, вимоги до кандидатів у вагоноводи послабили

Вперше працювати водієм трамвая у столиці дозволяють людям, яким виповнилось 45 років. Хоч раніше новачки мали бути молодшими. І лише ті, хто пропрацював впродовж довгих років, могли далі працювати вагоноводами до глибокої старості.

Вимоги послабили, щоб покрити нестачу кадрів, розповіла водій Валентина Поліщук.

“Обов’язковою вимогою зараз є наявність водійських прав на авто. Усі водії потім обов’язково проходять навчання у Львові, і тільки тоді виходять на маршрут”, – розповідає вагоновод.

Платять водіям незалежно від стажу роботи 10 тисяч грн на місяць. Мінуси – затори на дорогах та зношеність колій. Однак, якщо пощастить влаштуватися на маршрут швидкісного трамваю – буде котитися як по маслу.

“Трамвай — це найшвидший і найекологічніший вид транспорту, який треба розвивати. Перша його перевага — це масовість перевезень. Я вірю, що молодше покоління зробить так, що трамвайних рух у Києві відродиться, будуть у нас і нові трамвайчики, і колії”, – каже Валентина.

Раніше “ВК” розповідав, що у столиці шукають на роботу жінок – водіями таксі, машиністками в метро та в охорону. Бо від початку повномасштабного вторгнення мобілізували 400 водіїв автобусів, тролейбусів та трамваїв.

Вгору