На Дніпропетровщині будують 5 потужних СЕС

Источник:  shotam.info  /  14:39, 3 Августа 2020

Що вже зробили?

У Межівській об’єднаній територіальній громаді на Дніпропетровщині побудують п’ять сонячних електростанцій загальною потужністю понад 100 МВт. Про це повідомляється на сайті ОДА. 

Зводять 24 тис. сонячних панелей

Як зазначається, уже стартувало будівництво першої СЕС – поблизу Межової. Роботи розгорнулися на майданчику в 10 га. 

«Альтернативна енергетика набирає обертів в усьому світі. І Дніпропетровщина тут не пасе задніх. Регіон – у національних лідерах із будівництва сонячних електростанцій. Їх наразі близько 100, – зазначили в управлінні паливно-енергетичного комплексу Дніпропетровської ОДА. – Зазвичай СЕС зводять коштом інвесторів – вітчизняних та іноземних. А частина податків після їх запуску залишається у місцевих бюджетах».

Майбутня Межівська СЕС – це 24 тис. сонячних панелей. Вони генеруватимуть до 5 МВт електроенергії.

Що вже зробили?

Будівельники вже змонтували конструкції. Наразі «начиняють» їх панелями.

«Замахнулися на наймасштабніший інвест-проєкт у громаді за останні 30 років. Все – завдяки інвестиційній компанії, яка вирішила започаткувати бізнес у зеленій енергетиці саме в Межівській ОТГ. Загалом планує тут звести 5 сонячних електростанцій загальною потужністю понад 100 МВт, – сказав голова Межівської ОТГ Володимир Зражевський. – Нові СЕС – це і додаткові надходження до бюджету громади з оренди землі, і нові робочі місця для мешканців».

Нині на Дніпропетровщині – близько 100 сонячних електростанцій. Із них 2 входять до п’ятірки найпотужніших в Європі: Покровська та Нікопольська.

Наверх