Як українці відпочиватимуть на Новий рік: календар вихідних

Источник:  apostrophe.ua  /  09:50, 6 Декабря 2021

Скільки буде вихідних в Україні на період зимових свят?

Зимові свята в Україні, зокрема, католицьке Різдво, Новий рік та наступне за ним православне Різдво, сформують додаткові вихідні у грудні 2021 – січні 2022 років.

"Апостроф" розповідає, скільки буде вихідних в Україні на період зимових свят.

Різдво Христове у православних та католиків: головні дати та традиції

У грудні в Україні буде чотири вихідні та один святковий день - Різдво за Григоріанським календарем (Католицьке Різдво). З 2017 року 25 грудня – День Католицького Різдва – є офіційним святом в Україні, а отже, вихідним днем.

Наприкінці поточного року свято припадає на суботу: отже, вихідний згідно із законодавством переноситься на найближчий наступний після нього робочий день. Інакше кажучи, 27 грудня 2021 року в Україні не працюють.

Водночас православні та греко-католики в Україні святкують Різдво за Юліанським календарем – 7 січня. Це свято випадає на п'ятницю, тож 7-9 січня також будуть неробочими днями. Крім того, 24 і 31 грудня як передсвяткові дні будуть скорочені на одну годину.

У січні наступного, 2022 року, в Україні буде 12 вихідних – українці не працюватимуть 1-3 січня через те, що Новий рік у 2022 році випадає у суботу, а вихідний переноситься на понеділок.

Нагадаємо, раніше ми повідомляли, що депутати Верховної Ради України продовжили собі новорічні канікули - з 10 по 14 січня вони формально будуть перебувати на своїх виборчих округах і вести роботу з виборцями.

Наверх